Jakie lampy ogrodowe wybrać do małego ogrodu?

/

Posiadasz niewielki domek na wsi? Jeśli tak, to zapewne ogród tez do największych nie należy. Wyjeżdżając do niego, co roku na wakacje i na weekendy z rodziną, musi prezentować się ładnie i sprzyjać odpoczynkowi w spokojnych okolicach z dala od zgiełku miasta. Mieszkając w bloku, nie mamy możliwości podsiadania własnego ogródka. Jedynym miejscem gdzie możemy sadzić roślinki jest działka. Nie ma jednak sensu zbytnio jej ozdabiać, ponieważ bardzo często, jest to malutki teren, na którym ledwo mieszczą się warzywa.

Posiadanie domu w mieście, też nie zawsze jest możliwe, a tym bardziej takiego, który podsiada własny ogród. Dobrze, więc mieć dom na wsi, który wcale nie musi być duży. Jest to sposób na odpoczynek i relaks. Musimy jednak pamiętać, że musi mieć on dopływ wody oraz prąd. O tym jednak trzeba pomyśleć na etapie budowy, a nie potem. Jeżeli zamierzamy taki domek kupić, trzeba zwrócić na to uwagę, szczególnie, jeśli jest on drewniany i staropolski, bo może się okazać, że jest piękny, ale woda jest jedynie w studni i to zimna jak lód.

Aranżacja ogrodu

Jeśli jak już wcześniej wspominaliśmy, ogród jest niewielki, to nie potrzebuje szczególnej uwagi. Wymaga jednak podstawowej dbałości, aby dobrze się prezentował. Najlepszym rozwiązaniem, byłoby posadzenie drzew i krzewów, których nie trzeba będzie plewić i ciągle podlewać. Zapewne nie będziemy mieli, kiedy tego robić, więc unikajmy kwiatów, które lubią wilgoć. Bardzo dobrym sposobem jest wysypanie kora i szyszkami lub małymi ozdobnymi kamieniami miejsc, gdzie roślin nie ma, aby nie rosły tam chwasty. W przypadku, jeśli chcemy kwiaty, to warto posadzić je w doniczkach i wtedy wsadzić w ziemię, ponieważ nie będziemy musieli plewić.

Oświetlenie ogrodu

Jest to bardzo ważna kwestia, jeśli zamierzamy przebywać w takim domku wiejskim, na wakacjach. Po co nam oświetlenie? Przede wszystkim chodzi o ozdobę. Różnorodne lampy, bardzo ładnie się prezentują na tle roślin. Co więcej, możesz wyjść sobie wieczorem do ogrodu, poczytać książkę, wypić herbatę, a nawet zrobić grilla. Do ogrodu, który jest mały, bardzo dobrze będą pasować lampy typu kule. Wyglądają one jak białe duże balony. Świetnie prezentują się zarówno przy ścieżce, jak i wśród krzewów. Jeżeli chcemy mieć nieco wyższe światło, to możemy zastosować podobne lampy, ale na stojaku, który kupujemy w zestawie. Bardzo ładnie, mogą się także prezentować kinkiety, przykręcane do ściany domu. Sprawdzą się one na tarasie, gdzie np. spożywamy w lecie posiłek.