Ścieżka w ogrodzie, jak ją oświetlić?

/

Masz piękny dom w spokojnej okolicy pod miastem? Jeżeli tak, to piękny, jest on zapewne nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. Takie domki do tanich nie należą, ponieważ nie dość, że są już zazwyczaj wykończone i gotowe do zamieszkania, to jeszcze w dodatku podsiadają dość spory teren, który jest drogi. Swoją cenę zawdzięcza lokalizacji, ponieważ zarówno ziemia w mieście jak i w jego obrzeżach ma swoją wartość, która podyktowana jest dostępem do pełnej cywilizacji, galerii, sklepów oraz wszelkich rozrywek. Jeśli jednak, ktoś może sobie na to pozwolić, to posiada doskonałą lokalizację i świetny dojazd do miejsca pracy.

Jednak taki dom, to nie tylko wygoda. Jeżeli został wzięty na kredyt, to wiąże się to z potężnymi ratami, które płacić będziemy przez następne pół życia, więc w przypadku pracy marudzić nie możemy. Skoro miałeś uzbierane pieniądze to o tyle dobrze, że te koszty odpadną. Jednak mieszkanie we własnym domu, nie należy do tańszych niż w mieszkaniu. Większa powierzchnia wiąże się dużą ilością przede wszystkim sprzątania. Po drugie, także trzeba zapłacić za rachunki, a o ciepłą wodę dba się zazwyczaj samemu, więc potrzebny jest do tego piec i opał, który jest z roku na rok, coraz to droższy.

Pielęgnacja ogrodu

I wreszcie ostatnia kwestia, czyli ogród. Posiadając piękny ogród, nie wystarczy, że mamy go zrobionego raz i robota z głowy. Trzeba o niego dbać non stop i kupować nowe roślinki. Zawsze najładniej prezentują się te rośliny, które zakwitają. Bardzo dobrym pomysłem, jest sadzenie ich w taki sposób, aby grządka cały czas była obsypana kwiatami. Jak to zrobić? Przede wszystkim, musimy znaleźć takie rośliny, które zakwitają w różnych miesiącach i posadzić w przeplatance, czyli wymieszać gatunki i sadzić obok sienie. Dzięki takiej technice, nawet, jeśli jedne stracą kwiaty, to następne wypuszczą już pączki. Dobrze jest posiadać także drzewko owocowe. Chodzi tu oczywiście, nie tylko o owoce, ale o wygląd, ponieważ na wiosnę, będziemy mogli podziwiać wspaniałe drzewo całe w kwiatach. Jeśli lubimy piękne drzewa, to warto przyjrzeć się także magnolii, która w maju posiada potężne biało – różowe kwiaty wielkości dłoni.

Kupujemy oświetlenie

Jeśli ogród zamierzamy podziwiać nie tylko w dzień, ale i w nocy, to warto zainwestować w lampy. Bardzo ładnie, prezentują się różnego rodzaju ścieżki, które posiadają lampy, po dwóch stronach. Jest to pomocne w szczególności w przypadku, kiedy wracamy do domu, kiedy jest już ciemno. Ścieżki, wyglądają najładniej, jeśli są usypane z białych kamieni niewielkich rozmiarów. Jeśli zależy nam na designie, to możemy spróbować użyć dużych kutych latarni. Wyglądają one bardzo spektakularnie i dodają tajemniczości. Mając zamiar zmieścić się w niższych kosztach, zastanów się nad oświetleniem w kształcie kul. Prezentuje się ono wyjątkowo oraz daje wystarczająco światła, aby spokojnie oświetlić kilkoma, całą ścieżkę.