Jak wybrać dobre lampy solarne LED?

/

Najwięcej czasu w ogrodzie spędzamy latem. Wtedy to mamy najwięcej dni słonecznych, jest wystarczająco ciepło i przyjemnie, aby wieczorem usiąść na ławce między drzewami i napić się herbaty, czy porozmawiać z kimś lub po prostu poczytać książkę. Jednak, kiedy robi się już ciemno i panuje przyjemny chłód, nie mamy jak udać się do ogrodu ze względu na słabą widoczność. 
Warto wiec pomyśleć o jego oświetleniu. Obecnie widzimy coraz więcej lamp w ogrodach i innych świecących ozdób. Dawniej, aby móc oświetlić ogród, trzeba było rozprowadzać przewody i najlepiej myśleć o tym już na etapie budowy domu, aby później nie rozkopywać ogródka. Teraz jednak nie musimy tego robić, gdyż często możemy spotkać się z możliwością kupna lamp, które ładują się światłem słonecznym. Mamy wiec do wyboru dwie opcje. To jaką wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Warto jednak zastanowić się nad lampami solarnymi LED. 
Dopasowanie do wymagań
Jeśli będziemy do ogrodu wybierać lampy, musimy pod uwagę wziąć kilka kwestii. Przede wszystkim musimy dobrać moc urządzeń dopasowaną do obciążenia. Potrzebujemy więc informacji takich, jak czas, jaki będą zaświecone lampy - czy są one całodobowe, włączane na kilka godzin, czy całonocne. Powinniśmy wziąć także pod uwagę ilość dni słonecznych w roku oraz tych, które są bardzo mało słoneczne, gdyż może wtedy nastąpić przestój w oświetleniu. Jednak dzisiaj nie musimy brać tej kwestii pod uwagę, jeśli tylko jesteśmy w stanie wydać więcej na oświetlenie. Mamy bowiem do dyspozycji systemy autonomiczne, które działają nawet w najgorszych warunkach. Montować je możemy nie tylko w ogrodzie, ale także w miejscach, gdzie potrzebne jest oświetlenie przez cały rok bez względu na pogodę. Są to np. bilbordy reklamowe. Na uwadze musimy mieć to, że są one dość kosztowne, gdyż w grudniu i styczniu noc trwa bardzo długo i dochodzi do 17 godzin na dobę. 
Czas działania
Takie lampy pracować mogą prze około 8 godzin na dobę. Tak działa większość z nich. Jeśli pod uwagę weźmiemy większe inwestycje, to wtedy lampy są produkowane indywidualnie i dopasowane do wymagań klienta. Możemy wiec wymagać lamp o dłuższym czasie działania, ale wtedy trzeba liczyć się z większymi kosztami takiej technologii, gdyż potrzebne są dodatkowe rozwiązania. Jako dodatkowe zasilanie użyte mogą być turbiny wiatrowe, ale jest to drogie rozwiązanie i nie zawsze można je zrealizować.