Jak wybrać lampy do ogrodu?

/

Większość z nas chce, aby ogród był przytulny i pełen zieleni. Takie pragnienie pojawia się szczególnie w lecie, kiedy dokoła widzimy kwitnące kwiaty i zieleń. Mamy wtedy znacznie dłuższe dni, więcej czasu i przyjemnie chłodne wieczory. Dlatego też, oprócz wystroju ogrodu kwiatami, warto pomyśleć o jego oświetleniu. W sklepach mamy potężny wybór przeróżnych lamp, lampionów i ozdobnych świeczników. 
Wybrać możemy zarówno oświetlenie standardowe jak i solarne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że czeka nas rozprowadzanie i zabezpieczanie kabli. To na jaki rodzaj się zdecydujemy zależy od naszych preferencji i chęci oszczędzania. Warto wiedzieć jak dobrać odpowiednie oświetlenie do rodzaju ogrodu. Dzięki temu, będzie nie tylko ładnie się prezentował, ale również zapewni bezpieczeństwo. Prawidłowe oświetlenie doda uroku, a ogród będzie stanowić miejsce relaksu i odpoczynku. 
Dobór lamp
W sklepach na działach oświetleniowych znajdziemy bardzo dużo rodzajów lamp. Od tych starodawnych i gazowych, aż po te nowoczesne solarne. Jeśli Twój dom przypomina dawny dworek, a co więcej posiada ganek i malowniczą altanę porośniętą pnączami to wybierz lampy stylizowane. Warto także jedną z nich umieścić nad drzwiami wejściowymi lub w ich obrębie. Następna partia powinna się znaleźć wzdłuż ścieżki, przy oczku wodnym oraz przy miejscu spotkań. Dla domu z nowoczesna elewacją doskonale nadają się nowoczesne lampy. Nie powinny one konkurować z roślinnością. Możemy je nabyć od 30 do nawet kilkuset złotych. Wszytko zależy od opraw na które się zdecydujemy. Aby efektownie wyglądało oczko wodne warto zainwestować w lampy podwodne i pływające reflektorki. Znajdziemy je w cenie od 20 do 500 zł. Są one wodoodporne i mają przeróżne kolory światła. 
Coś dla oszczędnych
A co z tymi, którzy nie lubią przepłacać i stawiają raczej na ekologię? Doskonałym pomysłem na oszczędzanie energii jest kupowanie lamp z technologią LED. Dzięki temu, nasze rachunki będą o wiele bardziej zadowalające, gdyż za kilka godzin dziennego świecenia zapłacimy rocznie około 30 zł. Jak widać kwota jest śmiesznie mała i znacznie niższa niż w przypadku standardowych żarówek. Można także postawić na oświetlenie solarne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te najtańsze lampy nie posłużą nam długo i lepiej wyposażyć się w takie z wymieniana baterią.