Lampy ogrodowe - które wybrać?

/

Dla każdego domu ogród stanowi bardzo ważny element ozdoby. Sprawia, że budynek wygląda przyjemnie i przytulnie lub elegancko i wyrafinowanie. Największe znaczenie ma ogród w lecie, kiedy to dni są najdłuższe i spędzamy w nim więcej czasu. Wtedy też staramy się go upiększać i dostosowywać do ciepłych wieczorów. 
Ogród stanowi nie tylko królestwo roślin, ale także jest dla nas miejscem odpoczynku i relaksu, a często także spotkań rodzinnych przy grillu. Warto wiec pomyśleć o ciekawym jego oświetleniu. Odpowiednio dobrane lampy dodadzą uroku nie tylko ogrodowi, ale także sprawią, że ładniej będzie się prezentował dom. Oświetlenie zapewni także większe bezpieczeństwo budynku. Trzeba jednak wiedzieć jakie lampy wybrać, aby panowała taka atmosfera jak chcemy. Warto także zastanowić się, czy mają one oświetlać ogród przez cały rok, czy tylko w lecie. 
Najpiękniejsze lampy
Lampy są ważnym elementem wystroju każdego ogrodu. Dzięki nim możemy korzystać z tarasu czy ogrodu nawet wtedy kiedy jest ciemno na zewnątrz. Ułatwiają one także poruszanie się i zabezpieczają naszą posiadłość przez ewentualnymi złodziejami, którzy unikają domów oświetlonych. Jednak musimy pamiętać o tym, że takie lampy są przede wszystkim ozdobą naszego domu i ogrodu. Decydują one i panującym w ogródku klimacie i atmosferze. 
Wybór lampy
Zanim zdecydujemy się na wybór lampy, musimy określić jakie będzie ona spełniać zadania oraz czego będziemy od niej oczekiwać. Jeśli marzy nam się romantyczny klimat, to warto postawić na światło o barwie ciepłej lekko przygaszone i rozproszone. A co jeśli jesteś fanem ogrodów tętniących życiem i energią? Wtedy stawiamy na mocniejsze światło białej barwie. Warto pamiętać o oświetleniu ścieżki niskimi lampami o słabym natężeniu światła. Bardzo efektownie prezentuje się także oświetlona fontanna małymi reflektorkami. Ale jak wybrać lampy, skoro w sklepach mamy tak potężną ilość rodzajów? Różnią się one zarówno kształtem i kolorem, jak i metodą wykonania, tworzywem i wytrzymałością. Możemy spotkać takie wykonane z żeliwa, szkła, aluminium czy tworzywa sztucznego. Bardzo popularne ostatnio stały się także diody LED. Dużo zwolenników mają także oświetlenia o małym napięciu. Dzięki nim możemy bardzo efektownie oświetlić oczko wodne czy rośliny. Taki ogród będzie wyglądał wyjątkowo, tajemniczo i klimatycznie.