Lampy ogrodowe

/

Marzysz o pięknym ogrodzie? Jeśli tak, to czas wsiąść się za jego urządzanie. Już nie od dzisiaj wiadomo, że piękny ogród to największa ozdoba każdego budynku. Warto więc dołożyć starań, aby ogród stał się miejscem odpoczynku, relaksu, miejscem zabaw dla dzieci i domem dla ptaków i drobnych zwierząt. Za remonty ogrodów zabieramy się najczęściej na wiosnę, gdyż wtedy sadzi się rośliny. 
Jeśli chcemy aby nasz ogród był wyjątkowy nie tylko w dzień, ale także w nocy warto zainwestować w oświetlenie. Jest to doskonały pomysł na letnie dni dla tych, którzy lubią posiedzieć wieczorem w ogrodzie, urządzić grilla czy się zrelaksować. Jednak, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę w ogrodzie trzeba wiedzieć jak dobrać lampy do charakteru naszej szaty roślinnej oraz budynku. W zależności od tego czy lubimy klimaty romantyczne czy też wolimy tętniącą życiem przyrodę możemy lawirować klimatami zmieniając jedynie oświetlenie. Jakie lampy do oświetlenie domu i ogrodu wybrać, aby były nie tylko efektowne, ale także zapewniały bezpieczeństwo?
Rodzaje lamp
Lampy ogrodowe możemy podzielić na lampy solarne, które służą raczej jako ozdoba niż jako źródło światła gdyż nie są na tyle skuteczne, aby oświetlić ścieżkę z ogrodu do domu. Doskonale pełnią jednak funkcje dekoracyjne. Druga grupą są lampy ogrodowe 12 V. Jeśli posiadają odpowiednią moc i są dobrze ustawione, to mają one zdolność oświetlenia pojazdu. Muszą mieć jednak wysoka intensywność. Dzielimy je na LED, halogenowe i diodowe. Najbardziej oszczędne są LED, a najbardziej intensywne światło dają halogenowe.
Na co zwrócić uwagę podczas kupna?
Jeśli wiemy już jakie lampy kupimy, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas ich kupna. Jeśli zależy nam na dobrej jakości oświetleniu, to sprawdzamy jakie natężenie światła ma wybrana lampa. Jeśli nie chcesz narażać lampy na kradzież to wybierz te wkręcane gwintowane. Nie da się ich tak łatwo wyjąć. Warto także sprawdzić, czy lampa posiada oddzielny panel słoneczny, co pozwala na przeniesienie go w bardziej nasłonecznione miejsce. Ważnym elementem jest także bateria oraz to, aby służyła jak najdłużej, jak również czujnik ruchu oraz czujnik światła. A co z montażem? W przypadku lamp solarnych możemy zamontować je na słupku, a panel umieścić w ziemi. Lampy ogrodowe 12 V układamy w odpowiednich miejscach, podciągamy kabel podpięty do transformatora i podłączamy do kabla lampy. Kabel najlepiej jest umieścić w ziemi.