Wybieramy lampy ogrodowe

/

  Na większości posesji ogród stanowi oazę spokoju, miejsce odpoczynku i relaksu. Jednak, aby takie miejsce powstało, najpierw trzeba je odpowiednio przygotować. Zwykle za takie kwestie zabieramy się wiosną, aby w lecie, kiedy wieczory będą ciepłe móc siedzieć na tarasie lub na ławeczce w ogrodzie, urządzić grilla, poczytać książkę, czy wypić herbatę wśród zieleni. 
Jeśli chcemy spędzać wieczory w ogrodzie trzeba pomyśleć o jego oświetleniu. Dzięki temu stanie się on przytulny, będziemy mogli osiągnąć upragniona atmosferę, a także zapewnić bezpieczeństwo zarówno budynku jak i całej posesji. Jeśli chcemy , aby nasz ogród prezentował się jak najlepiej, warto wiedzieć jakie oświetlenie będzie do niego najlepiej pasować i wyszczególni najładniejsze elementy.
Wybierz model dla siebie
Wybierając lampę do ogrodu pamiętaj, że powinna ona pasować do całej jego aranżacji, aby nie psuć efektów jakie udało nam się osiągnąć przy pomocy roślin. Jednak przed wyborem warto zastanowić się czego konkretnie od oświetlenia oczekujemy i jaka ma ono pełnić w ogrodzie rolę. Jeśli marzy nam się klimat romantyczny, to wybieramy ciepłe i słabe barwy światła. Jeśli preferujemy ogród pełen życia służący jako miejsce spotkań to wybieramy światło o zimnym odcieniu i dość mocnym natężeniu. Do oświetlenia ścieżki doskonale nadają się lampy solarne, o niewielkich rozmiarach zaś oczko wodne doskonale będzie się prezentować po oświetleniu go niewielkimi reflektorkami. 
Rodzaje lamp ogrodowych
Na rynku mamy ogromny wybór lamp ogrodowych. Różnią się one nie tylko kształtek czy kolorem, ale także stylistyką oraz tworzywem z jakiego są wykonane. Możemy znaleźć wykonane z plastiku, żeliwa czy aluminium. Bardzo popularne w ostatnich latach są diody LED. Doskonale w ogrodzie prezentują się oświetlenia o niskim natężeniu, które sprawiają, że ogród wygląda tajemniczo i klimatycznie. Doskonale prezentują się także w ogrodzie oświetlone rośliny jak drzewa i krzewy czy kompozycje kwiatowe. Bardzo często, oświetlane są także oczka wodne. W tym celu używane są małe reflektory. Warto pomyśleć także o oświetleniu wejścia do domu oraz furtki mocniejszym światłem. Przy wejściu można pokusić się o światło na czujnik ruchu, dzięki temu nie będziemy musieli pamiętać zarówno o zaświeceniu jak i zgaszeniu światła, a co więcej zapewnimy bezpieczeństwo posesji.