Jak wykończyć dom w stylu skandynawskim?

/

Właśnie wybudowałeś dom? Jeśli tak, to teraz trzeba go odpowiednio urządzić. Zanim jednak zaczniemy, warto mieć przygotowany dokładny plan, który nas poprowadzi przez trudy remontu. Podczas przygotowania takiego projektu, należy wziąć wszelkie aspekty pod uwagę, a nie tylko meble. Kolory ścian czy oświetlenie, także mają duże znaczenie.

Kiedy już mammy przygotowany plan i wiemy, na jakie kolory malować, powinniśmy się za to zabrać w ten dzień, kiedy jest wietrznie i ciepło. Dzięki temu, nasze ściany, będą o wiele szybciej schły. Na jakie kolory się zdecydowałeś? Jeśli domek jest mały, to z pewnością postawiłeś na jasne odcienie, aby optycznie powiększyć pomieszczenia. Jednak, nie każdy lubi jasne barwy i zdecydowanie jest za tymi, które sprawiają, że wnętrze jest przytulne. Mimo wszystko, nie powinno ono być pomalowane zbyt ciemna farbą, szczególnie, jeśli chodzi np. o jadalnie. Jest to pomieszczenie, gdzie potrzebujemy trochę jasności, ponieważ spożywa się w nim posiłki i świecenie światła w dzień może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Oświetlenie

Skoro mowa o świetle, to na nim także powinniśmy się przez jakiś czas skupić. Gra ono bardzo ważną rolę w wystroju oraz prezencji, czego domu. Decyduje także o tym, czy nasze niedociągnięcia powstałe przy remoncie będą widoczne czy też nie. Dodatkowo, sprawia, że możemy powiększyć małe pomieszczenia – nawet, jeśli zdecydowaliśmy się na ciemne barwy ścian lub tez pomniejszyć obszerny pokój. Dzięki niemu, możemy, więc modyfikować wnętrza, bez nakładu pieniędzy w takiej wysokości jak kupno farb czy mebli.

Styl skandynawski – meble

Jeżeli lubimy minimalizm oraz prostotę, to doskonałym rozwiązaniem dla naszych wnętrz będzie styl skandynawski. Koncentruje się on głównie na przyrodzie i jej pięknie, a także sprowadza harmonię i spokój. Nie należy go mylić ze stylem surowym, ponieważ zawiera on w sobie swoista miękkość, zawdzięczaną naturalnymi tworzywami. Styl ten, wykorzystywany był w dawnych czasach we wiejskich domach. Dlatego też, jest on skupiony na wygodzie, a także skromności.

Styl skandynawski, sprawdzi się doskonale nie tylko w salonie czy sypialni. Możemy nim urządzić cały dom. Dzięki czemu, nie będziemy musieli kupować dużych ilości mebli, a przy tym zapewnimy odpowiedni wygląd i klimat odpowiednimi dodatkami. Nadaje się on też do pokoju dziecka, nawet, jeśli nie zamierzamy urządzać w ten sposób reszty wnętrz, ponieważ jest przyjazny maluchom, przytulny i swobodny.