Oprawy schodowe – oświetlenie

/

Każdy z nas chce, aby jego dom wyglądał wyjątkowo. To jednak nie jest najważniejszy aspekt, ponieważ musimy mieć także na uwadze, bezpieczeństwo naszych domowników. Jak je zachować? Trzeba zwracać uwagę zwłaszcza na małe dzieci, które biegają po pomieszczeniach w skarpetkach. Jeśli są tam na podłodze płytki, to maluchy powinny mieć skarpetki wyposażone w gumowe kropki, które znajdują się os spodu stopy i zapobiegają poślizgnięciu. Jeśli nie posiadamy takich skarpet dla pociechy, to najlepiej jest ubrać jej buciki.  My także powinniśmy dbać o nasze bezpieczeństwo, szczególnie, dlatego, że będąc rodzicem jesteśmy odpowiedzialni za to czy nasze dzieci mają, co zjeść i się, w co ubrać. Musimy, więc uważać na mokrą podłogę, na której rozlał się jakiś płyn, na zabawki pod nogami oraz schody. Co do zabawek, to niekiedy bardzo trudno jest omijać takie przeszkody, ponieważ znajdują się one na każdym kroku. W przypadku schodów – powinniśmy pomyśleć o chodnikach, które będą sprawiać, że nie będą one tak śliskie.

Oświetlenie i jego znaczenie

Bardzo istotne w całym domu jest oświetlenie, ponieważ to ono pozwala się poruszać wtedy, kiedy na zewnątrz jest już ciemno. Dzięki nie u, nie narażamy się także na zagrożenia związane z potykaniem się czy przewracaniem na różnych przedmiotach. Gra ono nie tylko rolę oświetlania naszej drogi, ale także dekoracyjną. Przy jego pomocy, możemy także w różne sposoby zmieniać wielkość naszych pomieszczeń. Jeśli dobrze dobierzemy światło, to możemy z wąskiego pomieszczenia zrobić wizualnie szersze, pomniejszych duże i zwiększyć przestrzeń małego. Może być to bardzo pomocne w niektórych domach, ponieważ niekiedy pomieszczenia są bardzo małe i ciasne, lub obszerne i ubogo umeblowane, a chcemy, aby były przytulne.

Jednak w wielu sytuacjach, nie zwracamy na to uwagi, czy nasz pokój się powiększy czy pomniejszy tylko chcemy mieć możliwość przemieszczania się po zmroku. Dlatego też, bardzo często instalowane są oprawy schodowe, które umożliwiają nam bezpieczne zejście i wejście na schody. Jak jest ciemno, to nawet dywaniki nie pomogą na stopniach, na których można się poślizgnąć. Najlepiej jest zainstalować oświetlenie na schodach w postaci opraw, ale z niezbyt intensywnym, światłem. Dzięki czemu, będzie ono mogło świecić się całą noc, a my nie musimy się martwić, że nasza pociecha wyląduje piętro niżej z polanymi kośćmi, kiedy będzie chciała zejść do to toalety.