płytki skrawające

Szybkość posuwu dla płytek do toczenia ogólnego (płytek węglikowych) zmienia się w zależności od kilku czynników. Biorąc pod uwagę płytki skrawające węglikowe frezarskie do najważniejszych należy zaliczyć czynniki takie jak obrabiany materiał, rodzaj skrawania (obróbka zgrubna lub wykańczająca), geometria narzędzia skrawającego, sztywność ustawienia i możliwości maszyny.

Płytki tokarskie – uzupełnij swoją wiedzę – to ważne!

W rezultacie nie ma ustalonej prędkości posuwu, która miałaby uniwersalne zastosowanie w każdej sytuacji. Konieczne jest dopasowanie tych wszystkich elementów pod płytki skrawające węglikowe tokarskie jako takie względem konkretnego zastosowania. Jeśli chcesz to zagadnienie poznać lepiej – zapraszamy do lektury tego artykułu, a następnie sprawdź koniecznie tę stronę: Płytki skrawające węglikowe do toczenia i frezowania | Tradensa.

Prędkość posuwu a dopasowanie płytek tokarskich

Zazwyczaj prędkości posuwu dla płytek tokarskich wyrażane są w jednostkach takich jak „mm/obr” (milimetry na obrót) lub „cal/obr” (cale na obrót). Szybkość posuwu to odległość, jaką narzędzie tnące pokonuje wzdłuż powierzchni przedmiotu obrabianego w jednym obrocie.

Dodatkowo prędkość posuwu często łączy się z prędkością skrawania (prędkością powierzchni lub prędkością wrzeciona) i głębokością skrawania, aby zoptymalizować proces obróbki. W ten sposób wybrane płytki tokarskie mogą osiągnąć pożądane wyniki pod względem:

  • trwałości narzędzia,
  • wykończenia powierzchni,
  • szybkości usuwania materiału.

Najlepszą praktyką jest rozpoczęcie od konserwatywnych posuwów, a następnie dostosowanie ich w oparciu o wydajność zaobserwowaną podczas procesu skrawania. W podobny sposób dobrze jest do tego podejść, gdy chodzi o płytki tokarskie wieloostrzowe z węglika spiekanego i podobne rozwiązania produkcyjne.

Reasumując należy stwierdzić, że aby określić najbardziej odpowiednią prędkość posuwu dla operacji toczenia, należy zawsze brać pod uwagę specyficzne warunki obróbki i właściwości materiału.

Chciałbyś wiedzieć na ten i podobne tematy? Wejdź na stronę: wiedza o węgliku spiekanym | Tradensa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here