Hosting SEO

Jeśli na poważnie chcemy zajmować się pozycjonowaniem stron internetowych powinniśmy pomyśleć o własnym tematycznym zapleczu. Samo zaplecze to temat na odrębny artykuł. Musimy jednak pamiętać, że zaplecze potrzebuje dedykowanego hostingu aby spełniało w pełni swoje zadanie. Taki hosting seo jest skrojony idealnie na potrzeby firm pozycjonujących, które mają co do niego określone wymagania. Wprawdzie na zwykłym hostingu również możemy zainstalować strony zapleczowe jednak takie rozwiązanie nie do końca będzie spełniało swoją rolę, a pozycjonowanie może okazać się niezbyt skuteczne.

Do czego jest potrzebny hosting?

Hosting SEOHosting jest niezbędny wtedy kiedy nie posiadamy własnego fizycznego serwera aby trzymać na nim pliki naszej strony www. Hosting to inaczej wirtualny serwer. Firma posiadająca swoje serwerownie o niewyobrażalnych pojemnościach udostępnia klientom część dysku twardego aby można było na niej zainstalować stronę www.

Czym różnią się między sobą hostingi?

Hostingi co oczywiste różnią się między sobą parametrami. Głównie jest to pojemność dysku oraz ilość możliwych domen do podpięcia czy też zainstalowania kont poczty e-mail. Firmy często udostępniają hostingi bez żadnych limitów, wiedząc, że i tak zwykły użytkownik nie będzie w stanie zagospodarować więcej niż kilka GB pamięci. Hostingi różnią się także między sobą szybkością oraz jakością supportu, co jest bardzo ważne jeśli nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek przerwy w działaniu strony.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie jak sama nazwa wskazuje to szereg różnego rodzaju działań, których skutkiem powinno być zdobycie przez docelową stronę wysokich pozycji w Google na dane słowa kluczowe. Brzmi dość banalnie, jednak w rzeczywistości jest to bardzo długi i złożony proces, który wymaga dużych nakładów pracy i środków, zwłaszcza w najbardziej konkurencyjnych branżach. Pozycjonowaniem nazywamy dbanie o odpowiednią optymalizację witryny, dzięki czemu jest ona przyjazna dla użytkowników internetu i robota Google oraz zdobywanie wartościowych linków w zewnętrznych serwisach internetowych o dobrej reputacji. Jednym z elementów pozycjonowania jest właśnie budowa wspomnianego we wstępie zaplecza, na którym to będziemy umieszczali odnośniki do docelowej, pozycjonowanej strony. Ale zaplecza to tylko jedno ze źródeł linków, jakie możemy zdobyć podczas procesu pozycjonowania. Linki możemy także zdobywać na zapleczach innych firm, na blogach internetowych, forach czy portalach. Możliwości są praktycznie niczym nieograniczone.

Czy do pozycjonowania niezbędny jest hosting seo?

Hosting SEO charakteryzuje się tym, że możemy przy jego użyciu zainstalować kilkadziesiąt stron www i każdej przypisać inny numer IP. Ma to duże znaczenie w pozycjonowaniu, gdyż dzięki temu oszukujemy niejako algorytm Google, nie dając mu powodu do przypuszczeń, że wszystkie te strony zainstalowane są na jednym serwerze i należą do jednej osoby lub firmy. Jeśli więc planujemy postawienie kilkudziesięciu zaplecz w celu pozycjonowania jednej docelowej strony, powinniśmy poważnie zastanowić się nad hostingiem SEO.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here