pozycjonowanie stron seo

Jeśli zastanawiasz się jak skutecznie rozreklamować własną stronę lub sklep internetowy, to koniecznie powinieneś się zainteresować tematem pozycjonowania. Pozycjonowanie stron SEO stanowi idealną alternatywę dla reklamy w płatnych wynikach wyszukiwania. Jest to także w dłuższej perspektywie znacznie tańsza opcja. Dobrze wykonane pozycjonowanie gwarantuje stabilny wzrost odwiedzin na stronie oraz zwiększenie widoczności naszej witryny w wynikach wyszukiwania.

Reklama strony internetowej

Reklama strony lub sklepu jest niezbędna aby internauci w ogóle zaglądnęli na naszą stronę i dowiedzieli się jakie produkty i usługi mamy im do zaoferowania. Jeśli nie zadbamy o odpowiednią reklamą, to o naszej stronie w najlepszym wypadku będą wiedzieli tylko nasi bliscy. W internecie dostępnych jest mnóstwo form reklamy stron. W tym artykule zajmiemy się głównie pozycjonowaniem w wyszukiwarce Google.

Jak wygląda pozycjonowanie stron SEO

Jak wygląda pozycjonowanie stron SEOGeneralnie pozycjonowanie możemy podzielić na dwa działy. Pozycjonowanie na zewnątrz docelowej witryny polegające na zdobywaniu wartościowych odnośników w różnych miejscach w sieci, oraz pozycjonowanie wewnątrz witryny docelowej, które ogólnie rzecz ujmując polega na odpowiedniej optymalizacji strony względem wytycznych Google oraz o właściwej konfiguracji linkowania wewnętrznego. Jest to oczywiście dość mocno uproszczony opis. Ogólnie jednak pozycjonowanie stron to optymalizacja plus odpowiednia strategia budowania odnośników do strony docelowej.

Czy pozycjonowanie stron jest bezpieczne?

Pozycjonowanie stron internetowych jest w pełni bezpieczne o ile całość będzie wykonywana z odpowiednim wyczuciem. Wskazana jest optymalizacja według wytycznych Google. Nie powinniśmy na przykład przesadzać z nasyceniem słowami kluczowymi pozycjonowanej strony. Jeśli chodzi o pozyskiwanie linków z zewnątrz to również powinniśmy zadbać o to, aby były to linki wysokiej jakości. Masowe zdobywanie linków ze stron oznaczonych jako SPAM może zaszkodzić pozycji strony w wyszukiwarce. W skrajnych przypadkach może to nawet doprowadzić do zbanowania naszej strony w Google.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?

Koszt pozycjonowania zależy głównie od konkurencyjności danej branży i słów kluczowych. Istotne jest również to, czy chcemy się pozycjonować na lokalnym rynku czy też naszym celem jest dotarcie do odbiorców o większym zasięgu. Lokalne strony internetowe jesteśmy wstanie wy pozycjonować już za kilkaset złotych miesięcznie. Jeśli jednak mówimy o dużych sklepach w konkurencyjnych branżach to w takim przypadku koszta mogą nawet wzrosnąć do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jakie są alternatywy dla pozycjonowania?

Alternatywą do pozycjonowania jest wykupienie płatnych reklam w serwisach społecznościowych i w wyszukiwarce Google. Efekty w postaci nowych użytkowników przyjdą natychmiast, jednak musimy się przygotować na spore koszty. Cena za przekierowanie jednego użytkownika na naszą stronę będzie się wahać od kilkudziesięciu groszy do kilkudziesięciu złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKurs SEO
Następny artykułKampanie SEO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here