tanie strony internetowe

Czy koniecznie trzeba płacić krocie za postawienie strony internetowej? Często bywa tak, że agencje interaktywne czy niezależni webmasterzy proponują wysokie stawki za tę usługę. Zwykle jednak jest to uzasadnione. Otrzymujemy bowiem stronę opartą na dedykowanym, indywidualnym motywie graficznym. Strona może też być odpowiednio zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarki Google. Możesz również liczyć na opiekę nad stronę – jej cykliczną aktualizację. Jednak warto zadać sobie pytanie czy potrzebujemy aż tak profesjonalnej strony internetowe? Może nasze potrzeby nie są aż tak duże. Jeśli potrzebujemy bloga albo stronę-wizytówkę firmy nie musimy ponosić aż tak dużych nakładów. W zasadzie możemy ja zrobić nawet samodzielnie lub skorzystać z ogłoszeń na tanie strony internetowe.

Tanie strony internetowe

Ogłoszeń typu “tanie strony internetowe” jest w internecie mnóstwo. Zwykle musisz się liczyć z wydatkiem rzędu od 100 zł wzwyż. To strony oparte na darmowych silnikach i motywach. Płacisz zwykle za hosting, domenę i pracę freelancera, którzy wszystko odpowiednio poustawia na twojej stronce. Jeśli jednak to wszystko jest tak proste i mało skomplikowane to trzeba się zastanowić czy nie lepiej wykonać to samemu. Wówczas te 100 zł zostanie nam w kieszeni.

Samodzielne postawienie strony internetowej

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie strony internetowej to twoje wydatki zostaną maksymalnie zminimalizowane. W zasadzie ograniczą się do kosztów zakupu domeny i hostingu. A to jest w sumie kwota rzędu dwudziestu paru złotych. Resztę możesz oprzeć na darmowych rozwiązaniach i pracy własnej.

Kiedy masz już wykupioną domenę i hosting, możesz poszukać odpowiedniego skryptu na swoją stronę. Najpopularniejszym i najpowszechniejszych rozwiązaniem jest WordPress. Do darmowy silnik dla stron blogowych, ale nie tylko. Dzięki wielu rozszerzeniom na bazie tego skryptu można postawić stronę-wizytówkę firmy czy też sklep internetowy, a także rozbudowany portal. Program jest oczywiście darmowy.

Również rozszerzenia i motywy graficzne są darmowe. Oczywiście możesz znaleźć również płatne, często na wyższym poziomie, ale przecież zależy ci na taniej stronie internetowej. Wybór darmowych motywów i wtyczek dla WordPress jest tak ogromny, że z pewnością znajdziesz coś co będzie ci odpowiadało. Kwestia ustawienia strony, jej konfiguracja i optymalizacja też nie jest specjalnie skomplikowana. Dzięki wielu poradnikom jakie znajdziesz w internecie z łatwością poradzisz sobie z tym zadaniem.

Podsumowanie

Tak więc wykonanie strony internetowej niekoniecznie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli chcemy prostej stronki opartej na darmowym skrypcie i motywie, koszt jej postawienia zniwelujemy do wydatku hosting i domenę. Resztę zrobimy samodzielnie. Jeśli jednak naszym celem jest bardzie rozbudowana i zaawansowana stronka warto wówczas skorzystać z oferty webmastera lub agencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here