Integracje dla sklepów internetowych

Decydując się na rozpoczęcie działalności gospodarczej opierającej się na handlu elektronicznym pierwszą podstawową i fundamentalną rzeczą jest oczywiście posiadanie platformy sklepowej, za pomocą której na stronie sklepu online będzie można sprzedawać swoje produkty.

Współcześnie firmy tworzące takie oprogramowanie oferują nam rozmaite platformy e-commerce i możliwości z nimi związane. Przykładowe, najczęściej spotykane oprogramowania do sklepów internetowych to Shoper, PrestaShop, Shoplo, Magento, Sky-Shop i wiele innych. Każdy z tych silników pomimo podstawowych funkcji obsługi sklepu internetowego może mieć zupełnie inne funkcjonalności i moduły, dlatego wybór powinien być poprzedzony szczegółową analizą.

Zazwyczaj możemy spotkać się z licznymi integracjami i modułami, które oferują twórcy platform e-commerce, umożliwiające zintegrowanie sklepu z m.in. systemami płatności, przewoźnikami (firmami kurierskimi), czy kontem Allegro.

Co z posiadaczami systemów ERP?

Zazwyczaj możliwości danej platformy sklepowej, gdzieś się kończą lub są przez twórców rozwijane dopiero z czasem. Co jednak w przypadku, gdy dysponujemy innymi narzędziami takimi jak system ERP?

Jest to oprogramowanie często używane zwłaszcza przez większe firmy, gdyż pomaga zapanować nad wieloma procesami przedsiębiorstwa i dokładniej zarządzać jego zasobami. System taki obejmuje wiele obszarów firmy np. produkcję, magazyn, finanse, księgowość, marketing. Jako że ma jedną wspólną bazę, pozwala na łatwe wprowadzenie i gromadzenie informacji w określonym porządku.

Sprawa komplikuje się wówczas, gdy obsługujemy jednocześnie dwa systemy. Uzupełniając przykładowo stany magazynowe, musielibyśmy osobno uzupełniać je w sklepie i osobno w systemie ERP dla przedsiębiorstwa. Jest to niezwykle czasochłonne zajęcie i wymaga dużych nakładów cierpliwości.

Dodatkowo zawsze istnieje możliwość, że w którymś momencie popełnimy błąd, który będzie wprowadzał zbędny chaos. Istnieje jednak pewne antidotum, które jest w stanie rozwiązać ten problem i jest to integracja.

Co to jest integracja i do czego służy?

Produktami, które są zbawienne w wyżej opisanej sytuacji są właśnie integracje, które umożliwiają nam połączenie dwóch niezależnych od siebie środowisk, mających odrębne bazy danych. Działa to tak, że uzupełniając dane w narzędziu A, automatycznie będą one przesyłane i uzupełniane w bazie narzędzia B, a także odwrotnie. W tym przypadku integracja ta będzie łączyć sklep internetowy z systemem ERP.

Jakie są przykładowe integracje

Przykładowo, za pomocą różnych integracji będziemy mogli uzupełnić stany magazynowe w sklepie internetowym bezpośrednio po aktualizacji w systemie ERP, czy przesłać uaktualnione ceny do systemu ERP po uprzedniej modyfikacji w platformie sklepowej. Mogą być również takie, które dotyczą przesyłania zamówień, uzupełniania bazy klientów, przesyłanie listów przewozowych i wiele innych.

Gdzie szukać takich rozwiązań?

O tym, że warto jest zainwestować w tego typu produkt już się przekonaliśmy, jednak, gdzie szukać takich integracji? Tworzeniem i rozwojem takich produktów zajmują się profesjonalni twórcy oprogramowania.

Szukając ich, nie należy sugerować się jedynie ceną oprogramowania, należy wziąć również pod uwagę inne cenne kwestie takie jak: łatwość w obsłudze, wsparcie techniczne, promocje i inne udogodnienia.

Niektóre firmy pozwalają również na przetestowanie produktu dla osób, które mają wątpliwości, czy, aby na pewno spełni ich oczekiwania. Warto, więc stawiać przede wszystkim na firmy, które posiadają doświadczenie, ale również są pomocne we współpracy z klientem.

Źródło: https://sellintegro.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here