Jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa
fot. materiały prasowe

Strona internetowa to obecnie podstawa działalności każdej firmy. Jest ona swego rodzaju wizytówką i wirtualnym, firmowym biurem. Jednak nie wystarczy już tylko mieć jakąkolwiek stronę. Musi być ona dostosowana do aktualnych trendów pod względem wizualnym oraz użytkowym. I właśnie tego będzie dotyczył poniższy artykuł. Przedstawimy w nim najważniejsze cechy, które musi posiadać nowoczesna strona www.

Szybkość ładowania

Nikt z nas nie lubi czekać. I nie chodzi tylko o kolejki w sklepach, ale także o szybkość otwierania strony internetowej. Zbyt długie oczekiwanie sprawia, że wielu internautów opuszcza stronę i szuka innej. Niestety jest to najczęściej stracona szansa na zdobycie klienta oraz zamówienia. Dlatego projektując i tworząc stronę internetową, należy zadbać o to, aby czas ładowania poszczególnych jej elementów był możliwie krótki. Warto też wziąć pod uwagę użytkowników mobilnych, którzy mogą nie mieć tak szybkiego łącza internetowego.

Małe obrazki

Wielkość obrazków na stronie nierozerwalnie wiąże się z szybkością ładowania witryny. Obrazki muszą być duże, czytelne, ale jednocześnie nie mogą być zbyt „ciężkie”. Odpowiednia kompresja zdjęć pozwala zachować ich jakość, a jednocześnie powoduje zmniejszenie rozmiaru. To przekłada się na szybkość ładowania zdjęć na stronie. Dodatkowo odpowiednie skrypty zadbają, aby elementy graficzne powtarzające się na wszystkich podstronach nie musiały ładować się za każdym razem po zmianie zakładki.

Tworzenie stron www – Poznań

Treść na stronie powinna być przygotowana pod kątem odwiedzających ją internautów, a nie pod kątem wyszukiwarki. Nasycanie strony dużą ilością tekstu sprawia, że staje się ona nieczytelna. W dzisiejszych czasach na zainteresowanie internauty firma ma zaledwie kilka sekund. Atrakcyjne zdjęcie, chwytliwy slogan i krótkie komunikaty to formy przekazu, które przemawiają do użytkowników. Nie jest problemem przygotować długi i wyczerpujący opis o danych produkcie. Prawdziwą sztuką jest opisanie go w kilku zdaniach, w sposób taki, który zaciekawi czytającego. Poszukując agencji z Poznania, która przygotuje dla nas taką stronę, warto przejrzeć ich witryny właśnie pod kątem treści. To da nam odpowiedź na pytanie, czy dana firma potrafi projektować strony o przejrzystych treściach.

Nawigacja na stronie

Jeśli internauci nie będą wiedzieć jak sprawnie poruszać się po stronie, to szybko ją porzucą. Przejrzyste i łatwe w obsłudze menu pozwala użytkownikowi szybko dotrzeć do najbardziej interesujących go informacji. Warto także zastosować wewnętrzne linkowanie. Dzięki temu internauta będzie mógł jednym kliknięciem przejść do interesującego go zagadnienia.

Spójność kolorystyczna

Kolory odgrywają ważną rolę na stronie. Nawet najlepsze grafiki nie dadzą oczekiwanego efektu, jeżeli całość nie będzie spójna kolorystycznie. Niewłaściwe operowanie kolorami może wzbudzić negatywne emocje w użytkowniku. Zastosowanie wyłącznie ciemnych barw będzie kojarzyć się z czymś przykrym. Krzykliwy, czerwony kolor na stronie doradcy finansowego również może nie wzbudzić zaufania. Kolory powinno się dobierać pod kątem charakteru strony i danej branży.

Zbudowanie nowoczesnej, funkcjonalnej i angażującej internautów strony internetowej nie jest wcale łatwym zadaniem. Zaglądając na stronę studiokreacja.pl, możecie przekonać się jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana witryna. Co więcej, specjaliści z tej firmy pomogą Wam w stworzeniu równie efektownej i efektywnej strony dla Waszej działalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here