Jakie są wymiary paczek do urządzenia Paczkomat

Paczkomaty zrewolucjonizowały polski rynek kurierski. Klienci cenią to rozwiązanie za jego niebywałą wygodę i krótki czas dostawy. Urządzenia te stają się coraz popularniejsze, a producenci opakowań oferują takie, które idealnie pasują do paczkomatowych skrytek. Jakie przesyłki można nadawać w paczkomatach?

Wymiary paczki w paczkomacie – o czym należy pamiętać?

W przypadku chęci wysyłki produktu paczkomatem należy pamiętać o pewnych kwestiach. Ważne jest zwłaszcza, odpowiednie zapakowanie towaru, tak aby podczas transportu nie doszło do jego uszkodzenia. Wysyłanie paczki tym urządzeniem wiąże się z koniecznością wyboru jej odpowiedniego gabarytu. Każdy paczkomat wyposażony jest w skrytki o różnej wielkości. Po zapakowaniu produktu należy go więc dokładnie zmierzyć. W ten sposób dowiemy się, czy przesyłka zmieści się do którejś z dostępnych szafek, czy też trzeba ją będzie wysłać kurierem.

Wymiary przesyłek do paczkomatu

Mamy do wyboru aż 3 rodzaje przesyłek w paczkomacie. Określa się je mianem gabarytu A, B oraz C. Każda opcja ma inne dopuszczalne, maksymalne wymiary.

  • Karton gabaryt A – maksymalne wymiary przesyłki to 8 × 38 × 64 cm. Tego rodzaju paczki są małe. W skrytkach o tych wymiarach można umieszczać np.telefony, małe gadżety i akcesoria biurowe, biżuterię. Produkty te pakuje się zazwyczaj w wąskie kartony czy koperty.
  • Karton gabaryt B – maksymalne wymiary przesyłki wynoszą 19 × 38 × 64 cm. To średnie paczki, którymi da się wysłać np. zestawy książek czy kosmetyków.
  • Karton gabaryt C – maksymalne wymiary przesyłki to 41 × 38 × 64 cm. Największe przesyłki, które są w stanie pomieścić nawet średniej wielkości sprzęty AGD czy większe ubrania.

Jaka jest maksymalna waga przesyłki do paczkomatu?

Ograniczenia dotyczą także maksymalnej wagi przesyłki wkładanej do tego urządzenia. Wynosi ona 25 kg. Co w przypadku przekroczenia tego limitu? W tym wypadku najlepiej zdecydować się na wysyłkę za pośrednictwem kuriera. Jeśli umieścimy za ciężką przesyłkę w skrytce paczkomatowej, musimy liczyć się z możliwą karą finansową.

Gdzie kupić karton do paczkomatu?

Odpowiednim miejscem będzie hurtownia opakowań kartonowych https://e-hurtownia-opakowan.pl/kartony-c17. Oczywiście, można zainwestować w standardowe pudełka, jednak wygodniejsze będzie użycie tych, idealnie pasujących do wymiarów paczkomatowych skrytek. W hurtowni znajdziemy bogaty wybór kartonów dostosowanych do takiego sposobu wysyłki. Najczęściej do wysyłki towarów paczkomatem, klienci używają kartonów fasonowych, czyli tych wykonanych z wykrojnika. Ich zaletą jest to, że da się je łatwo złożyć i zamknąć, bez konieczności użycia kleju czy taśmy. Takie modele zostały wyposażone w wewnętrzne klapy gwarantujące ochronę oraz podparcie. Gruba i wytrzymała tektura zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem w transporcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here