Etykiety samoprzylepne i ich rodzaje

0
607

Zauważyć możemy, że obecnie etykiety samoprzylepne są stosowane praktycznie w każdej branży. Jest to swego rodzaju forma automatycznej identyfikacji i spełnia naprawdę bardzo ważną rolę, ponieważ sprawia, że możemy dokładnie oznaczyć dany produkt i przypisać do niego określony kod kreskowy, co wyróżni go spośród innych pozycji, jakie dostępne są w danym miejscu. Zatem koniecznie musimy wiedzieć, gdzie stosowane są etykiety samoprzylepne?

Najpopularniejsze formaty etykiet produktowych

Jeżeli chodzi o kształt etykiet samoprzylepnych, to zdecydowanie najczęściej możemy spotkać etykiety samoprzylepne okrągłe, czy też prostokątne. To, na jaki kształt etykiety się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od tego, jaki jest kształt oraz wygląd produktu, na którym zamierzamy umieścić daną etykietę. Jeżeli etykiety samoprzylepne mają spełniać nie tylko funkcje informacyjne, ale również promocyjne, to tutaj możemy zdecydować się na nietypowe kształty, które będą przykuwały wzrok. Identycznie jest w wypadku koloru etykiet. Zdecydowanie najczęściej wybierane są białe, ale jeżeli chcemy, aby były one bardziej widoczne, to warto zdecydować się na etykiety w różnych kolorach. Najczęściej etykiety samoprzylepne są produkowane z papieru, ale mogą być one produkowane również z innych materiałów, takich jak na przykład akryl, winyl, folia PP, czy też folia PE. Możemy spotkać etykiety w wersji matowej, z połyskiem, jak również utwardzane UV.

Zakres stosowania etykiet

Zakres stosowania etykiet jest naprawdę bardzo szeroki, ponieważ mogą na nich widnieć informacje o składzie produktów, cenie, zawartości przesyłek, kody kreskowe, czy też inne istotne informacje. Etykiety samoprzylepne naklejamy nie tylko na paczki, ale też na butelki, słoiki, czy też inne opakowania. Możemy spotkać się również z etykietami, które są naklejane na ubrania. Korzysta się z nich, między innymi w branży kosmetycznej, farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej, w logistyce oraz przy transporcie towarów. Doskonale sprawdzą się one również w magazynach, w sklepach, jak i w innych miejscach, w których składuje się produkty.

Rozmiar i kształt naklejki

Jeżeli zależy nam na etykietach samoprzylepnych, to przy ich wyborze koniecznie musimy zwrócić uwagę na ich projekt, jak również na to, z jakich elementów się składają. Następnie będziemy mogli dopasować określony rozmiar nalepki. Zanim zlecimy wydruk drukarni cyfrowej, to koniecznie musimy przeanalizować rozmieszczenie tekstu, jak również innych szczegółów, pod kątem ich czytelności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here