Technik organizacji reklamy - zarobki

Jedną z ciekawszych propozycji, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat na polskim rynku pracy i w ofercie szkolnictwa wyższego, zarówno publicznego, jak i prywatnego, jest zawód technika organizacji reklamy. Oraz kursy, szkolenia i studia wyższe, z nim związane. Technik organizacji reklamy – zarobki na jakim poziomie kształtują się w tym zawodzie?

Czym zajmuje się technik organizacji reklamy?

Technik organizacji reklamy - zarobkiSpecjaliści pracujący w zawodzie technika organizacji reklamy, zajmują się organizacją całego procesu reklamowego. Od jego początków, do momentu, w którym reklama trafia do odbiorców. Osoby zatrudnione w tym zawodzie biorą udział w procesie pozyskiwania klientów, oraz organizacji procesów związanych z badaniem rynku i projektowaniem reklam. Zarówno w jego fazie koncepcyjnej, jak i realizacyjnej. Głównym obszarem działania technika organizacji reklamy jest organizacja procesu powstawania gotowego produktu jakim jest reklama, lub kompletna kampania reklamowa. A także udział w procesach marketingowych, związanych ze sprzedażą i negocjacjami z klientami.

Rosnąca popularność tego zawodu poskutkowała powstaniem na polskich uczelniach wyższych wielu kierunków studiów, kształcących przyszłych techników reklamy i przygotowujących do wykonywania zawodu. Studenci, którzy decydują się na kształcenie w tym kierunku, zdobywają kwalifikacje, zarówno w dziedzinach takich jak marketing i handel, oraz obejmujących elementy prawa, public relations, ale także technik graficznych i fotografii.

Technik organizacji reklamy – zarobki

Zawód technika organizacji reklamy cieszy się obecnie coraz większą popularnością. A specjaliści z tej dziedziny są poszukiwani i cenieni na rynku pracy. Zarobki w zawodach związanych z organizacją reklamy – technik organizacji reklamy i zawody pokrewne prezentują dość ciekawie. Według danych statystycznych z 2018 roku, największa grupa specjalistów w tej branży, osiąga zarobki średnie, wynoszące przeciętnie 3950 złotych miesięcznie. Pewna grupa zatrudnionych, zwłaszcza osób niedoświadczonych, które dopiero stawiają swoje pierwsze, zawodowe kroki osiąga zarobki w granicach 2800 złotych miesięcznie. Maksymalne zarobki w zawodzie technika organizacji reklamy, osiągane przez specjalistów współpracujących z dużymi firmami sięgają powyżej sześciu tysięcy złotych.

[Głosów:54    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here