przeglądarka bez reklam

Każda firma zabiega o klienta. Prawie wszędzie widzimy reklamę produktu, na ulicy na wielkim plakacie. Ile razy do mijaliśmy w drodze do pracy czy szkoły. Dostajemy e-mail z ofertą, które w większości przypadków usuwamy jeżeli nas nie interesują. Podczas przeglądania stron internetowych również ukazuje się co chwile niechciana reklama. Przez taką reklamę strona dłużej się nam wczytuje, tracimy czas. Zasłania nam artykuł, który nas w danej chwili interesuje. Próbujemy sobie zaradzić by one się nie wyświetlały.

Przeglądarka bez reklam

przeglądarka bez reklamNiestety nie istnieje przeglądarka bez reklam, ale można spróbować zapobiec by nie wyświetlały się zbyt często lub tylko za naszą zgodą. Istnieje wtyczka do przeglądarki Internetowej, która nazywa się AdBlock. Program posiada filtr, dzięki któremu nie ściąga reklam. Jeżeli natomiast chcesz by na danej stronie wyświetlały się reklamy np. YouTube bo wspierasz osoby, które dodają tam swoje wypowiedzi na dany temat lub filmiki, to najmniejszy kłopot. Istnieje sposobność dodania białej listy a w niej zawarte strony Internetowe.Korzystanie z rozszerzenia jest darmowe, gdyż działa one na otwartym oprogramowaniu tzn. dostęp do niego jest darmowy i pobranie go nie niesie ze sobą prawnych konsekwencji.

Jak działa AdBlock?

Przeglądarki jakie jak Opera, Mozilla Firefox, Chrom, Edge, Internet Explorer czy Safari posiadają dedykowaną wtyczkę Adblock. By ją zainstalować wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę rozszerzenia mianowicie AdBlock i nazwę swojej przeglądarki. Po wyszukaniu należy tylko kliknąć dodaj rozszerzenie. Instalacja potrwa minutę lub dwie zależne jest to od naszego połączenia z Internetem i szybkości komputera.
Jak już dodanie do przeglądarki zakończy się sukcesem, w większości przeglądarek po prawej stronie, pojawi się czerwone odznaczenie w kształcie znaku Stop. Naciśnięcie na tą ikonę spowoduje ukazanie się ilości zablokowanych reklam na stronie na której aktualnie jesteśmy. Niech nie przeraża nas liczba. Dla firmy jest to ważne by pozyskać nas jako klienta i stosują takie środki jak reklama. W niektórych przypadkach reklama pojawiająca się na stronie internetowej może okazać się przydatna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here