wizytówka

Nie każdy wie, że wizytówkę można zrobić samemu – i to w kilku prostych krokach. Efekty będą dalekie od tych, które uzyska się, korzystając z usług profesjonalnej drukarni, jednak eksperyment ten warto zrealizować choćby z ciekawości. Jak zrobić wizytówkę w domu? Na co trzeba uważać? Sprawdź poniżej!

Jak szybko zrobić wizytówkę?

Własne wizytówki można zrobić szybko w wielu programach. Popularnymi rozwiązaniami są programy Canva, Microsoft Publisher i Adobe InDesign. Wybór nie ogranicza się bynajmniej do tych propozycji. W internecie można znaleźć setki różnych programów, a większość z nich jest darmowa. Zakres funkcjonalności może być jednak ograniczony, dlatego na początku warto we własnym zakresie porównać różne rodzaje oprogramowania.

Jednym z prostszych sposobów jest skorzystanie z wbudowanego w wiele wersji systemu oprogramowania Publisher. Na początku należy uruchomić program i wyszukać szablonu online. Wśród propozycji należy wybrać “wizytówki”. Następnie trzeba przejść przez następujące kroki:

  1. Klikamy i edytujemy obszar “logo firmy”, wstawiając wcześniej przygotowany znak graficzny.
  2. Ustawiamy format, szerokość spadów i kształt obiektu.
  3. Edytujemy sekcję informacji służbowych w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.
  4. Sprawdzamy kolorystykę, rodzaj i wielkość czcionki.
  5. Przechodzimy do sekcji „Projekt strony”, aby sprawdzić, w jaki sposób będzie wyglądało finalne dzieło.
  6. Dokonujemy koniecznych poprawek lub zapisujemy projekt… i gotowe! Możemy go pobrać, przekazać drukarni lub wydrukować we własnym zakresie.

Jak zrobić profesjonalną wizytówkę?

Różnej maści oprogramowanie umożliwia zaprojektowanie wizytówki dokładnie takiej, o jakiej marzymy. Pomimo tego tworzenie takiego elementu na własną rękę może nie być wskazane. Przede wszystkim rozwiązanie to zalecane jest tylko w dwóch sytuacjach:

  • gdy pragnie się przetestować swój projekt i nie wykorzystywać go w praktyce,
  • gdy posiada się profesjonalną drukarkę i papier do wizytówek.

Nawet najlepszy projekt stanie się bezużyteczny, jeżeli nie będziemy mieli możliwości wydrukowania go z zachowaniem ustalonych wartości. Dotyczy to kolorystyki, jakości wydruku, zachowanych spadów i wielu innych aspektów technicznych. Z kolei chcąc zlecić wykonanie projektu profesjonalnej drukarni, trzeba liczyć się z tym, że dana firma może akurat nie preferować pracy z programem, który został wybrany do stworzenia projektu. Wówczas może się okazać, że cały włożony wysiłek poszedł na marne.

Takich czarnych scenariuszy można bardzo łatwo uniknąć. Wystarczy jedynie znaleźć dobrą drukarnię internetową, która oferuje możliwość stworzenia wizytówki. Na stronie powinniśmy znaleźć intuicyjny konfigurator, w którym będziemy mogli zaprojektować wizytówkę od podstaw. Dzięki temu mamy gwarancję najwyższej jakości produktu! Jeżeli chcesz skorzystać z gotowej oferty to sprawdź stronę https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1723/wizytowki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here