SEO i SEM - jak wyglądają działania?

Każdy kto choć trochę orientuje się w zagadnieniach reklamy internetowej z pewnością niejednokrotnie spotkał się z takimi kwestiami jak SEO i SEM. Niektóre osoby błędnie uważają, że są to pojęcia jednoznaczne i można używać ich zamiennie.

Najprostsze wyjaśnienie

Warto zapamiętać, że to SEM jest pojęciem dużo szerszym. Zawierają się w nich także działania SEO. Search Engine Marketing pozwala więc nie tylko na prowadzenie działań płatnych takich jak kampanie reklamowe AdWords, czy linki sponsorowane, ale także na pozycjonowanie, czyli działania mające na celu zwiększenie pozycji naszej strony WWW w organicznych wynikach wyszukiwania. Można śmiało powiedzieć, że wykorzystując SEM działamy wszechstronnie dbając o każdy aspekt widoczności naszej firmy w Sieci. Wszystkie działania nawiązujące do Search Engine Marketing są nastawione na dotarcie do użytkownika potencjalnie zainteresowanego naszymi usługami. Przykładowo jeśli zajmujemy się budową domów drewna, chcielibyśmy aby po wpisaniu do wyszukiwarki hasła „drewniane domy” witryna naszej firmy wyświetlała się na górze strony. Jest to możliwe przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Na początku warto skupić się na kampanii Google AdWords, ponieważ jej wyniki są widoczne dużo szybciej. Pozycjonowanie z kolei jest procesem.

Search Engine Optimization – SEO

SEO to działanie polegające na optymalizacji naszej strony WWW. Choć z pozoru może wydawać się to proste zadanie – wcale do takich nie należy. Należy zadbać nie tylko o stronę wizualną ale także o treści i budowę kodu. Skupiamy się więc na użytkownikach Sieci ale również na tak zwanych robotach wyszukiwarek, które sprawdzają portal pod kątem jego czytelności i przydatności dla internautów. SEO działa na wielu polach. Najpopularniejsze z nich to wspominana już optymalizacja strony oraz treści (poleca się na przykład prowadzenie firmowego bloga). Kolejna kwestia to pozyskiwanie wysokiej jakości linków. W praktyce oznacza to, że powinniśmy sprawić aby do naszej strony kierowały linki z popularnych serwisów. Możemy w tym celu wykorzystać artykuły sponsorowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here