Otwieramy kawiarnię – sprawdź, co będzie niezbędne

Zanim zaczniesz realizować marzenie o własnej kawiarni, najpierw ustal swoje możliwości finansowe i potrzeby. Bez dobrego planu nie będzie to jednak spokojny i przyjazny biznes. Wymaga zainwestowania znacznych oszczędności, mimo że wymaga są i tak niższe niż w przypadku restauracji.

Pierwszy krok to stworzenie biznesplanu i analiza silnych i słabych stron, szans i zagrożeń biznesu. Popyt na kawiarnie jest duży, co zachęca do poszukiwań idealnego lokalu i inwestowania w specjalistyczny sprzęt. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że koszty otwarcia kawiarni to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poniżej kilka podstawowych sprzętów, które muszą znaleźć się w kawiarni.

Profesjonalny ekspres do kawy

Profesjonalny ekspres i młynki do kawy to podstawowe wyposażenie kawiarni. Trzeba wybrać urządzenie, które przetrwa codzienną intensywną eksploatację, a to wydatek około kilkunastu tysięcy złotych. Kawa to najczęściej zamawiany napój w takim lokalu, dlatego też musi być dobrej jakości. To właśnie m.in. po relaks przy filiżance espresso czy cappuccino  gości wybierają się do ulubionej przytulnej kawiarenki. Weź pod uwagę m.in. wydajność urządzenia, jakość wykonania, ale też ew. serwis, kto będzie go obsługiwał itd.

Maszyna do lodów

W sezonie letnim kuszące są też desery, dlatego warta uwagi jest maszyna do lodów. Znacznie ułatwi proces produkcyjny, gdyż jest intuicyjna w obsłudze i pozwala na sprawne dozowanie porcji. Na rynku jest szeroki wybór modeli, do których produkcji wykorzystano nowoczesne technologie. Weź pod uwagę np. maszynę do lodów włoskich, a uzyskasz deser o idealnej konsystencji. W komorze umieszcza się jedynie specjalną mieszankę oraz wodę, a maszyna już zadba o resztę.

Urządzenie do bitej śmietany

Warto też zainwestować w urządzenie do przyrządzania bitej śmietany, aby dekorować nią lodowe desery, sorbety i orzeźwiające sałatki owocowe. To doskonały sprzęt do cukierni o dużym natężeniu produkcji, gdyż jest ona wytwarzana z prawidłową temperaturą, co wpływa na jej doskonałą konsystencję. Wybierz automat wykonany ze stali nierdzewnej, który będzie wytrzymały i posłuży przez wiele lat.  

Do otwarcia kawiarni potrzebujesz znacznie więcej dużych i drobniejszych sprzętów, a także praktycznych gadżetów. Przede wszystkim przygotuj wcześniej plan zakupów, gdyż wysokość wydatków podczas urządzania lokalu potrafi zaskoczyć. Pamiętaj także, że poza stroną techniczną ważna jest też aranżacja wnętrz – postaw na oryginalny design.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here