W czym pomoże Ci profesjonalna agencja HR w Warszawie

Warszawscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z profesjonalnych usług HR. Jest to doskonała inwestycja w bezpieczeństwo i rozwój biznesu, szczególnie w dobie bardzo trudnego rynku zatrudnienia, na którym brakuje pracowników, zarówno specjalistów, jak i tych niewykwalifikowanych. Nawiązanie współpracy z agencją HR w Warszawie może być najlepszą decyzją, jaką podejmiesz w tym roku w swoim biznesie. Sprawdź, w czym dokładnie może Ci pomóc taki partner.

Pozyskanie najlepszych pracowników do firmy

Podstawową usługą świadczoną przez profesjonalne agencje HR w Warszawie jest oczywiście rekrutacja nowych pracowników. Na pewno warto się tutaj rozejrzeć za taką firmą, która może przejąć na siebie wszystkie obowiązki związane z uzupełnianiem wakatów w przedsiębiorstwie klienta, w tym:

  • planowanie procesu rekrutacji,
  • tworzenie i publikowanie ogłoszeń,
  • przyjmowanie podań kandydatów,
  • analizowanie treści CV i weryfikowanie podanych informacji,
  • przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych,
  • selekcję najlepszych kandydatów,
  • negocjowanie warunków zatrudnienia.

To nieocenione wsparcie z punktu widzenia każdego pracodawcy, który w przeszłości miał poważne problemy z pozyskaniem wartościowych pracowników i popełniał błędy rekrutacyjne, zatrudniając osoby nienadające się na dane stanowisko.

Kompleksowa obsługa w ramach tzw. outsourcingu procesów rekrutacyjnych (RPO) gwarantuje pracodawcy olbrzymi komfort. Zwalnia go z obowiązku osobistego angażowania się w pozyskiwanie pracowników, pozwala mu skupić się na innych obszarach prowadzenia biznesu, a przede wszystkim znacząco skraca proces rekrutacji i umożliwia szybkie uzupełnienie wolnych wakatów wartościowymi pracownikami.

Zatrudnienie cenionych specjalistów i managerów wyższego szczebla

Wsparcie profesjonalnej agencji HR w Warszawie nie ogranicza się wyłącznie do przeprowadzenia procesu rekrutacji na rzecz klienta. Bardzo ważną i wartą zainteresowania usługą jest headhunting. To ekskluzywna metoda pozyskiwania najwartościowszych pracowników, w tym managerów wyższego szczebla, członków zarządu, kadry kierowniczej, ale też specjalistów w wąskich dziedzinach.

Osoby, które posiadają bardzo rzadkie i pożądane przez pracodawców kwalifikacje z reguły nie biorą udziału w standardowych procesach rekrutacyjnych. Doskonale wiedzą, że są na tyle cenne, iż to pracodawcy sami będą zabiegać o ich względy. Chcąc wzmocnić firmowy zespół takimi specjalistami powinieneś skorzystać właśnie z headhuntingu, czyli usługi pozwalającej wyprzedzić konkurencję w wyścigu po fachowców.

W ramach headhuntingu wybrana agencja HR w Warszawie selekcjonuje najlepszych kandydatów, następnie dociera do nich własnymi kanałami i dyskretnie bada, czy byliby oni zainteresowani zmianą miejsca zatrudnienia. Jeśli tak, wówczas agencja przechodzi do działań z zakresu employer branding, kreując atrakcyjny wizerunek marki biznesowej swojego klienta i podejmując wstępne negocjacje z potencjalnymi pracownikami.

Uporządkowanie spraw kadrowych

Ważną usługą w ofercie profesjonalnej agencji HR, nie tylko w Warszawie, jest doradztwo HR. W jego ramach agencja dokładnie analizuje sytuację kadrową w firmie klienta, wyciąga wnioski i proponuje wprowadzenie pewnych zmian, które przyczynią się do zwiększenia efektywności pracy przedsiębiorstwa. Doradztwo HR może również służyć uchronieniu pracodawcy przed konsekwencjami prawnymi popełniania błędów w np. zarządzaniu dokumentacją kadrową.

Redukcja kosztów zatrudnienia

Jeśli zauważasz, że wydajesz coraz więcej pieniędzy na pensje pracowników, ale nie przekłada się to na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa (zwiększenie przychodów, przyspieszenie realizacji projektów, pozyskiwanie większej liczby klientów etc.), to czas najwyższy skorzystać z pomocy ekspertów od zatrudnienia.

Profesjonalna agencja HR w Warszawie przeanalizuje tę sytuację i zaproponuje gotowe rozwiązania, które nie tylko uchronią Cię przed dalszym wzrostem kosztów, ale wręcz pozwolą je odczuwalnie zredukować i zoptymalizować. Jednym z pomysłów może być np. skorzystanie z outsourcingu pracowniczego. W ramach tej usługi agencja HR zbuduje zewnętrzne zespoły pracowników, które będą realizować powierzone im zadania czy to w formule zdalnej, czy stacjonarnej.

Outsourcing jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które można wdrożyć w praktycznie każdej firmie. Pozwala to znacząco obniżyć koszty stałe przedsiębiorstwa, zachować elastyczność, a także podkręcić wydajność firmy bez zwiększania liczby etatów i obciążania dodatkowymi obowiązkami obecnych pracowników.

Z jaką agencją HR w Warszawie warto nawiązać współpracę? Kieruj się tutaj kilkoma kryteriami: doświadczeniem, szczególnie w obsłudze firm z Twojej branży, zakresem usług oraz renomą agencji. Pod tym względem na warszawskim rynku wyróżnia się Verita HR, agencja rekomendowana przez 97% klientów biznesowych oraz 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z ofertą Verita HR możesz się zapoznać na stronie https://veritahr.com/warszawa/firma-hr/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here