Wszystko w życiu ma swoje pozytywne, jak i negatywne strony, i nie ma od tej reguły wyjątków. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod lupę zjawisko tak globalne, jak Internet.

Korzystanie z internetu

Blokowanie reklamRozpowszechnienie się tej sieci na całym świecie przyniosło ludzkości wiele dobra, ale także przyniosło ze sobą wiele bardzo mrocznych aspektów, które mają lub mogą mieć bardzo zły wpływ na masy ludzi. Warto wspomnieć tu chociażby o tym, że coraz więcej czasu spędzamy w internecie, a więc nasze oczy z pewnością nie będą nam wdzięczne. Zbyt wiele godzin przed ekranem to także gwarantowane problemy ze snem. Najgorzej sprawy się mają, jeśli chodzi o dzieci. One od wczesnego dzieciństwa uczą się spędzać całe dnie w sieci, co odbija się na ich psychice w sposób niesłychanie destruktywny. Dzięki tak prostemu i powszechnemu dostępowi do sieci, u wielu osób zdążyły się rozwinąć problemy z uzależnieniami od chociażby hazardu czy też pornografii. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że są to choroby, które wymagają leczenia. W przeciwnym razie, takie uzależnienie może dla osoby w nie uwikłanej bardzo źle się skończyć.

Blokowanie reklam

Internet to też mnóstwo znacznie mniej szkodliwych rzeczy, które mimo wszystko bardzo irytują większość jego użytkowników. Wspomnieć tu warto o wszechobecnych reklamach, które często zasłonić potrafią niemal połowę strony! Wiele osób radzi sobie z tym, stosując różnego rodzaju wtyczki, mające na celu blokowanie reklam. Inni natomiast nie robią nic, co najwyżej machają ręką na tę kwestię i stwierdzają, że jakoś przyzwyczają się do tej “niedogodności”. Nachalne reklamy są czymś, z czym każdy z nas miał styczność, czy to oglądając materiał wideo, czy próbując przeczytać dłuższy lub krótszy artykuł. Nie jest to kwestia na tyle istotna, by poświęcać jej zbyt wiele uwagi, jednak trzeba jasno powiedzieć, że bywa niezwykle irytująca.

W internecie możemy jednak spotkać o wiele więcej takich denerwujących zjawisk, ponieważ sieć nieustannie się rozwija i zmienia. Reklamy od dziesiątek lat towarzyszą nam w gazetach, radiu, telewizji… Stąd również ich stała obecność w internecie. Pocieszenie jest takie, że w przeciwieństwie do innych rzeczy, możemy z nimi całkiem skutecznie walczyć, instalując odpowiednie programy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here