zarabianie na reklamach

Pytając nowe pokolenie o to kim chcą zostać w przyszłości, bardzo rzadko słyszy się zawody, które kiedyś padały w odpowiedzi najczęściej. Rzadko kiedy chłopcy chcą zostać strażakami, policjantami a dziewczynki nie marzą już o zawodzie piosenkarek. Co ciekawe, wiele dzieci i nastolatków chce zostać influecnerem. W ostatni latach zarabianie na reklamach w sieci stało się bardzo modne i praktycznie stało się dla wielu pracą.

Zarabianie na reklamach

Zarabianie na reklamachNiemało jest przecież Youtuberów, którzy zrezygnowali ze swojego codziennego zajęcia, który pozwalał im otrzymywać pieniądze na chleb i przerzucili się w stu procentach na zarabianie na reklamach. Jednak, czy rzeczywiście można się utrzymać z tego źródła zarobku? Wiadomym jest nie od dziś, że pieniądze od Google za wyświetlenia filmów są raczej marne. Za to okazuje się, że zarabianie na reklamach poza wyświetleniami jest naprawdę dobrym źródłem utrzymania. W pierwszej kolejności wchodzą tu płatne współprace.

Najwięksi blogerzy są w stanie otrzymać nawet kilkanaście tysięcy złotych za samo to, że jakaś marka przewinie się w ich filmiku czy wpisie na blogu. Jest to trochę zatrważające. Oczywiście, prowadzenie kanału na Youtube czy pisanie bloga, to zajęcie wymagające poświęcenia sporej ilości czasu, jednak tej pracy na pewno nie można porównać w tym, jak ważna jest praca pielęgniarki czy strażaka. Zarabianie na reklamach wydaje się nastolatkom tak łatwym źródłem dochodu, że wielu z nich stwierdza nawet że nie chce iść na studia. Jeszcze będąc w liceum zakładają swój kanał na Youtube i zaczynają zarabianie na reklamach.

Czy to łatwy sposób na zarobek?

Warto zaznaczyć tutaj, że nie wszyscy zdobędą przecież sławę w social mediach. Przede wszystkim, tylko te największe kanały, które zaczęły zarabianie na reklamach już kilkanaście lat temu są w stanie utrzymać się z przychodów z tego biznesu. Na pewno nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, ponieważ upublicznianie swojego wizerunku w sieci jest bardzo ryzykowne. Nierzadko słyszy się o negatywnych komentarzach, tak zwanym hejcie, który niejednej osobie może przysporzyć wielu przykrości w życiu. Mimo to zarabianie na reklamach to bardzo ciekawa forma pracy, która daje elastyczność i możliwość pracy z każdego miejsca na świecie, nawet najbardziej odległego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here