Działalność i pracownicy

Zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego daje duże możliwości korzystania z różnych ulg i odliczeń, a zatem może opłacać się pracodawcy w ostatecznym rozrachunku. Pracownik niepełnosprawny tylko z pozoru wydaje się kłopotem.

W rzeczywistości taka osoba może bardzo poważnie podchodzić do swojej pracy, a niepełnosprawność nie musi być przeszkodą, aby prawidłowo wywiązywać się ze swoich obowiązków. Wystarczy popatrzeć na wszystkie osoby niepełnosprawne pracujące na przykład w korporacjach na stanowiskach związanych z informatyką. Osoby niepełnosprawne jak najbardziej zatrudnia się też w wielu innych działach, na przykład dziale zarządzania zasobami ludzkimi czy marketingu.

Niepełnosprawność fizyczna w niczym tak naprawdę nie przeszkadza. Pracownik jak najbardziej może pracować umysłowo, korzystać z komputera. Pracodawca musi zapewnić pracownikowi odpowiednie warunki pracy. Chodzi między innymi o dostosowanie stanowiska pracy do specyficznych potrzeb. Przedmiotem dyskusji jest też wynagrodzenie pracownika niepełnosprawnego. Bardzo często przedsiębiorcy pytają o to w swoim biurze rachunkowym, zadają to pytanie księgowemu, który ich obsługuje. Kwestia wynagrodzenia dla pracownika niepełnosprawnego, a także godzin pracy, które niepełnosprawny ma przepracować bywa kwestią sporną.

Mitem jest twierdzenie, że jedynie praca osób niepełnosprawnych generuje rozmaite wątpliwości i problemy. Tak naprawdę każdy przedsiębiorca, który zatrudnia ludzi ma wiele pytań i wątpliwości odnośnie tego zatrudnienia, a rozwiązać można je tylko i wyłącznie w rozmowie z doświadczonym księgowym lub prawnikiem. Zatrudnienie pracownika wiąże się z tym, że pracodawca będzie musiał przestrzegać Kodeksu Pracy. A zatem dochodzi nowy obowiązek. Rozliczanie księgowe jednoosobowej działalności gospodarczej gdzie właściciel firmy nikogo nie zatrudnia, jest inne niż rozliczenie firmy z pracownikami. Każdy pracownik generuje określone koszta. Trzeba dobrze wszystko przekalkulować, aby taka działalność się opłacała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here