Faktury elektroniczne wystawisz przez internet!

Wielu przedsiębiorców przechodzi dzisiaj na fakturowanie elektroniczne. To wygodna alternatywa dla papierowych dokumentów. E-fakturę wystawia się na komputerze. Teraz to możliwe również przez internet!

Faktura elektroniczna równie ważna jak papierowa

Faktura elektroniczna ma takie samu znaczenie jak zwykła faktura wydrukowana na papierze. Musi ona przy tym zawierać takie same elementy, chociaż przepisy wskazują, że nie musi ona posiadać podpisu, aby stać się ważnym dowodem księgowym.

Elektroniczne faktury, czyli inaczej e-faktury mają wiele zalet. Są proste w przygotowaniu, można od razu wysłać je do odbiorcy, a także są łatwe w przechowywaniu. Dzisiaj wybiera je wielu przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić swoją działalność jeszcze wygodniej.

Jak wystawić fakturę elektroniczną?

Do wystawienia faktury elektronicznej można zastosować:

– gotowe szablony faktur
– programy komputerowe do fakturowania
– serwisy do fakturowania przez internet

Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Co zatem wybrać, aby wystawiać faktury elektroniczne bez problemów?

Szablony faktur są gotowe do pobrania z internetu, także za darmo. Niestety, wymagają ręcznego wypisywania, co zajmuje dużo czasu. Wygodniejszym rozwiązaniem będzie program fakturujący lub też faktury online – wystawiane przez internet. Dzięki nim można przygotowywać faktury elektroniczne szybko i łatwo.

Serwisy do fakturowania online – najlepsze do e-faktur

Do przygotowywania e-faktur wielu przedsiębiorców wybiera serwisy – programy online. Nie wymagają one instalacji na komputerze i dostępne są także przez urządzenia mobilne. Jaki program do wystawiania faktur online wybrać, by fakturować bez problemów?

Warto zdecydować się na program oferujący szeroką gamę funkcji, intuicyjny w obsłudze, także dający dostęp do fakturowania mobilnego – na smartfonie, tablecie. Takie wymagania spełnić może program do faktur wfirma.pl, który dostępny jest dodatkowo w atrakcyjnej cenie.

Faktury elektroniczne przez internet to zatem wygodny sposób na fakturowanie w każdej firmie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here