Podpowiadamy jak skutecznie chłonąc język obcy

Skuteczna nauka języków obcych jest tematem wielu pytań i dociekań internautów. Podstawowym elementem w procesie nauki jest systematyczność. Niezależnie od częstotliwości systematyczność jest najważniejsza. Na systematyczność należy nałożyć filtr rytmu powtórzeń, by załadowany wcześniej materiał utrwalić w momencie tuż przed rozpoczęciem procesu zapominania.

Co na początek?

Jeśli celem jest kurs hiszpańskiego należy wybrać materiały do nauki. Jeśli wspomagacie się profesjonalnym kursem wytyczne otrzymacie od razu, jeśli jednak chcecie zostać kursantem hiszpańskiego na własną rękę polecam wstrzymać się z zakupem książek i ćwiczeń. Na początek, dla wykonania pierwszych kroków w nauce języka wystarczy prosty samouczek, który wam przypadnie do gustu.

Umiejętność analitycznego myślenia

Narzędzie z dziedziny nauk ścisłych, które pomaga w zrozumieniu prawideł rządzących językiem i jego gramatyką. Dobrze jest zaplanować równolegle do zajęć obejmujących kurs hiszpańskiego, prowadzenie zabaw utrwalających umiejętności analityki. Oto kilka przykładów ogólnie znanych i odmiennych od sposobów wtłaczania wiedzy ścisłej na sposób szkolny: szachy, zadania logiczne (sudoku, krzyżówki), gry na komputerze (strategiczne), nauka podstaw programowania.

Czas na specjalne materiały

Są nimi opracowania encyklopedyczne w danym języku. Często nazywane słownikami jednojęzycznymi. Obcujecie z językiem bez tłumaczenia. Trzeba wywnioskować właściwe znaczenie słowa po jego opisie w języku rodzimym. Wspaniałe ćwiczenie rozwijające umiejętności językowe.

Czytanie i słuchanie książek

Książki napisane w języku, który poznajecie wspomagają naukę i rozwijają was jako jednostki światłe. Poznajecie zasoby literatury narodu, którego język zgłębiacie.

Kolejną pomocą są audiobooki. Działają na inne ośrodki przekazu informacji. Są nagrane przez profesjonalnych lektorów lub aktorów biegłych w tej sztuce. Dzięki nim nauczycie się prawidłowej intonacji (można w trakcie słuchania próbować odtwarzać melodykę języka za lektorem). Nauczycie się także rozumieć wypowiedzi różnych ludzi.

Kinematografia związana z językiem

Seriale i filmy pozwolą wam przyswoić żywy język w różnych życiowych sytuacjach. Należy szukać wydań bez wspomagania lektorskiego. Jedyną pomocą mogą być napisy. Z czasem jednak lepiej zrezygnować z tego ułatwienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here