W dobie coraz większej konkurencji, wiele firm musi położyć jeszcze większy nacisk na promocję. Wiele marek postanowiło promować się w sieci. Jest to wbrew pozorom wcale nie tanie rozwiązanie. Wydawać by się mogło, że druk billboardów, ulotek czy reklama w prasie są znacznie droższe niż promocja w sieci. Nie jest to jednak do końca prawda.

Reklamy na youtube

Reklamy na youtubeDla przykładu reklamy na YouTube potrafią kosztować naprawdę horrendalne kwoty. Nie mowa tu o reklamach wyświetlanych przed rozpoczęciem czy w trakcie filmu. Tego typu promocję łatwo zablokować. Wielu użytkowników korzysta z przeglądarek które blokują reklamy na YouTube. Chodzi tu o ukrytą promocję na kanałach YouTube. Wielu influencerów w dzisiejszych czasach jest w stanie utrzymać się, pracując wyłącznie na YouTube. To świadczy o tym, jak wysokie stawki trzeba zapłacić za pojawienie się ze swoją marką na danym kanale. Decydując się na reklamy na YouTube, warto przede wszystkim sprawdzić, na jakim kanale powinniśmy się pojawić. Jeśli ktoś produkuje na przykład przekąski, słodycze, z pewnością nie powinien promować się na kanałach, gdzie motywem przewodnim jest bycie fit. Z kolei, jeśli ktoś produkuje pampersy, to na pewno warto, aby pojawił się na kanale osoby, która ma małe dzieci i może takie pampersy przetestować. Cena reklamy na YouTube zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest to czy jest ona połączona z inną formą promocji.

Social Media

Często osoby tworzące treści w internecie, oferują cały pakiet promocji. Obejmuje on nie tylko reklamy na YouTube, ale również na przykład poprowadzenie konkursu na Instagramie czy Facebook. Warto zwrócić uwagę, że firmy coraz rzadziej promują się na platformie, jaką jest Facebook. Coraz więcej osób rezygnuje z posiadania konta na tym kanale social media. Dlatego coraz bardziej popularne stają się reklamy na YouTube. Przynoszą one po prostu znacznie większe korzyści dla promującej się marki. Planując budżet marketingowy na kolejny rok, warto aby zawrzeć w nim kwotę na reklamy na YouTube. To absolutnie podstawowa forma promocji, która z roku na rok będzie rozwijać się coraz to prężniej. Nie będą to na pewno małe kwoty ale bardzo będą się opłacać. Przyniosą wymierne korzyści dla firm promujących się.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here