Szkolenie Adwords

Zgodnie z samouczkiem Google AdWords AdWords to system reklamowy, w którym reklamodawcy wybierają określone słowa kluczowe, aby ich klikalne reklamy pojawiały się w wynikach wyszukiwania Google. Reklamodawcy muszą płacić za kliknięcia, za pomocą których Google zarabia na wyszukiwaniu. Jeśli zwrócisz należytą uwagę, zobaczysz, że „górne i dolne wyniki” to reklamy. To tutaj pojawia się Google AdWords.

Jak działa Google AdWords

System „Google AdWords” opiera się częściowo na plikach cookie, a częściowo na słowach kluczowych określonych przez reklamodawców. Google wykorzystuje te cechy do umieszczania reklamy na stronach, które według nich mogą być istotne. Reklamodawcy płacą, gdy użytkownicy klikają w reklamę. Strony partnerskie otrzymują część generowanego dochodu.

Zgodnie z samouczkiem Google AdWords proces, w którym Google decyduje, które reklamy mają się wyświetlać, wygląda w następujący sposób:

  • Wpisujesz zapytanie w polu wyszukiwania Google
  • Google AdWords zagłębia się we wszystkie reklamy, których słowa kluczowe pasują do wyszukiwanego hasła
  • Ranking reklam ustala się na podstawie wyniku jakości, stawki, rozszerzeń reklam i formatu reklamy.
  • Wyświetlane są reklamy, które wygrywają proces “licytacji”.
  • Google przetwarza żądania i uruchamia aukcję, która określa pozycje reklam i CPC każdego reklamodawcy.

Gdy szukasz czegoś w Google, musisz zobaczyć listę reklam powyżej bezpłatnych wyników wyszukiwania; ta sama lista jest nazywana reklamami w wyszukiwarce.

Szkolenie Adwords

Szkolenie AdwordsJeżeli chcesz dobrze zrozumieć Google AdWords warto udać się na szkolenie adwords. Podstawowy samouczek użytkownika, mówi o następujących czynnikach, które należy skonfigurować, aby zwiększyć skuteczność reklam wśród odbiorców:

  • Przekierowanie, aby reklamy były wyświetlane w wybranej geografii / lokalizacji
  • Wyszukiwanie haseł i słów kluczowych zawierających zapytanie wyszukiwane przez użytkownika oraz słowo kluczowe, dla którego reklama jest zoptymalizowana.
  • Trafność tekstu reklamy, aby wyświetlać reklamy związane z wyszukiwanymi hasłami
  • Doświadczenie strony docelowej, aby zdecydować o trafności strony docelowej w zapytaniu wyszukiwarki.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here