Tanie strony WWW – idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm

Jeśli dopiero otwarłeś własną działalność lub prowadzisz lokalny, niewielki biznes, najprawdopodobniej comiesięczne dopinanie budżetu stanowi dla Ciebie spore wyzwanie. Z jednej strony wygospodarowanie dużych pieniędzy na promocję wydaje się na tym etapie problematyczne lub wręcz niemożliwe, a z drugiej – zupełny brak reklamy czy nawet strony internetowej działa jak strzał w kolano. Jeśli nie jesteś przekonany, czy warto zainwestować we własną stronę WWW, najwyższy czas otworzyć głowę i zmienić podejście. Dowiedz się, dlaczego w dzisiejszym świecie jest to konieczne i sprawdź, jakie korzyści mogą przynieść tanie, gotowe strony internetowe.

Tanie strony WWW rozwiążą Twoje problemy!

Jeśli jesteś zdania, że firmowa strona internetowa to wyrzucanie w pieniędzy w błoto, zastanów się nad tym, w jaki sposób sam korzystasz z Internetu. Sieć to dla współczesnego człowieka podstawowe źródło wiedzy i najważniejszy doradca przy dokonywaniu jakichkolwiek wyborów. To tu rozmawiamy, dzielimy się informacjami (na forach i w mediach społecznościowych), to tu przyswajamy wiedzę (z encyklopedii i słowników, ale też z blogów, gazet internetowych, lektury dyskusji). Wreszcie – to tu coraz częściej robimy zakupy, a przynajmniej podejmujemy najważniejsze zakupowe decyzje. Dotyczy to zarówno produktów, jak i usług. Jeśli chcemy kupić nowy telewizor, najpierw porównujemy w Internecie parametry i opinie. Jeśli szukamy apteki lub dobrej restauracji, w ruch idzie wyszukiwarka Google…

Skoro sam szukasz odpowiedzi na swoje pytania i potrzeby w sieci, zastanów się, jak możesz wykorzystać ten mechanizm dla dobra swojej firmy. Jeśli internauci będą potrzebowali cateringu, mebli na wymiar lub nowych opon, najpewniej rozpoczną swoje poszukiwania w wyszukiwarce internetowej. Już Twoja w tym głowa, żeby w wynikach ukazała się właśnie Twoja działalność. Firmowa strona internetowa nie musi wcale kosztować kroci – w przypadku małych, lokalnych biznesów zupełnie wystarczające będą tanie, gotowe strony WWW. Ważne, żeby zapewnić sobie widoczność w wynikach wyszukiwania i dotrzeć do swoich potencjalnych klientów, co przełoży się na realnie zwiększone wyniki sprzedaży.

Plusy tanich stron internetowych

Wyjaśnijmy sobie jedną ważną rzecz: to, że coś jest dostarczone szybko i za niewielkie pieniądze, nie oznacza automatycznie złej jakości, za to może oznaczać wielkie korzyści. Jeśli jeszcze nie masz własnej strony internetowej, najprawdopodobniej wynika to z nadmiernej oszczędności. Małe biznesy rzadko kiedy przynoszą kokosy, a koszt postawienia strony od zera przerasta możliwości przedsiębiorców. Tymczasem wystarczy sięgnąć po tańszy i mniej zindywidualizowany produkt…

Tanie strony internetowe nie zawsze są stawiane przez studentów bez żadnego doświadczenia, po macoszemu i bez żadnego zaangażowania. Wręcz przeciwnie – istnieją takie agencje, które oferują swoje usługi również po niższej cenie, wciąż wykonując swoją pracę bardzo solidnie. Korzystny cennik wynika wtedy z pewnych konkretnych ograniczeń. Klient musi wybrać spośród gotowych stron WWW, sporządzonych na gotowych szablonach i nie może dobrać żadnych dodatkowych funkcjonalności. Przykładowo na stronie Eniteo widnieją dwie dostępne opcje: albo droższe strony z dedykowaną grafiką, albo tańszy pakiet na gotowym szablonie w cenie zaledwie 799 zł. Wystarczy spojrzeć na ofertę: https://eniteo.pl/tanie-strony-www-gotowe-strony-internetowe, żeby przekonać się, iż w przypadku małych i średnich biznesów takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę. Zyskasz własną, estetyczną, responsywną stronę internetową, a do tego serwer, system CMS, domenę i hosting 2GB na rok. W podanej cenie ujęto też zgłoszenie strony do wyszukiwarki Google. Wszystko to otrzymasz w ciągu zaledwie 72 godzin, dzięki czemu oszczędzisz cenny czas i od razu zaczniesz pracować nad widocznością strony w wyszukiwarce.

A zatem – gdzie jest haczyk?

Jedyną wadą, jaką mają porządne, ale tanie strony internetowe, jest brak dodatkowych bajerów, takich jak dedykowana grafika czy zaawansowane funkcjonalności. Musisz zdecydować się na jeden z dwóch dostępnych wariantów: strona-wizytówka typu one-page albo tradycyjna strona z podstronami. Zastanów się jednak, czy w Twoim przypadku dodatkowe rzeczy będą naprawdę niezbędne. Posługując się samą kolorystyką, zdjęciami i elementami graficznymi identyfikacji wizualnej możesz spersonalizować stronę w całkiem satysfakcjonującym stopniu. W zaledwie trzy doby otrzymasz pełnowymiarowy produkt, który pozwoli Ci zaistnieć w sieci, a jednocześnie nie zrujnuje Twojego portfela.

Jeśli nie potrzebujesz wielce zaawansowanej technicznie witryny, uproszczona wersja firmowej strony w zupełności spełni Twoje oczekiwania. Zastanów się tylko, czy wolisz wersję one-page (przeznaczoną wyłącznie do scrollowania), czy jednak potrzebujesz dodatkowych podstron. Jeśli strona będzie responsywna, a w pakiecie znajdziesz system CMS, który umożliwi Ci samodzielne zarządzanie treścią – otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz. Nie przepłacaj, jeśli nie ma takiej potrzeby!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here