Podatki marynarskie w Polsce

Podatki marynarskie to kwestia trudna dla marynarzy, ponieważ rozliczanie się zależy od konkretnego pracodawcy. Dlatego próby samodzielnego orientowania się w tych zagadnieniach prawnych mogą być mylące. Zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy, jaką oferuje radca prawny.

Opodatkowanie marynarzy w 2019 roku – czy każdy marynarz musi się rozliczyć?

Podatek za pracę marynarzy dotyczy wszystkich osób pracujących w tym zawodzie i nie ma w tym zakresie wyjątków. Co istotne, zmian nie wprowadziła konwencja MLI. Często jednak sami zainteresowani mylą się co do kwestii, jaką są podatki dla marynarzy i wprowadzają w błąd swoich znajomych z branży. Jeśli mamy wątpliwości co do tego zawsze warto skorzystać z pomocy jaką oferuje kancelaria radcowska w zakresie kwestii jaką stanowi rozliczanie podatków marynarzy.

Podatki marynarskie – rozliczenie przychodów, które uzyskało się za granicą

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych określa kwestie, które są istotne podczas ustalania obowiązków podatkowych w naszym kraju. W zakresie marynarzy dotyczy to ustanowień Konwencji wielostronnej, która ocenia normy prawne w taki sposób, by nie doszło do erozji podstawy opodatkowania i przenoszenia zysku. Mowa tu o dokumencie, który powstał w Paryżu dnia 24 listopada 2016 r. (Nazywa się go Konwencją MLI). W Polsce Konwencja MLI obowiązuje od 1 lipca 2018 roku. Wielu marynarzy błędnie uważa, że jej wprowadzenie zwalnia z rozliczeń za pracę, jednak nie jest to prawdą. Co istotne, sama konwencja określa takie kwestie jak np. dotychczasowe rozliczenia podatkowe między państwami, które zawierają dwustronne umowy, mające na celu uniknięcie płacenia podwójnego opodatkowania.

Rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy

Na rynku dostępne są firmy, które pomagają również w rocznych rozliczeniach marynarzy oraz ich rodzin. Służą one pomocą w zakresie interpretacji przepisów oraz po to, by uniknąć podwójnego opodatkowania.

Podczas poszukiwań dobrej kancelarii radcowskiej warto skorzystać z ofert, które znajdują się w sieci. Polecaną stroną w okolicach Trójmiasta jest: https://radcaprawny-trojmiasto.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here