Z LEASINGIEM MOŻESZ WIĘCEJ

Jednym z najwygodniejszych sposobów finansowania zakupu nowych samochodów, maszyn i urządzeń na potrzeby firmy jest leasing. To oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu – bo potrzebny sprzęt można mieć niemal od razu po podpisaniu umowy. Pieniędzy – bo nie trzeba wykładać całej kwoty potrzebnej na zakup.

Popularność leasingu z roku na rok rośnie i nie ma się czemu dziwić. Chyba nie ma wygodniejszego rozwiązania, gdy potrzebujemy kupić sprzęt, a nie chcemy, albo nie możemy inwestować gotówki. Tak, jak kredyt hipoteczny pozwala na posiadanie domu osobom, które nie byłyby w stanie kupić go za gotówkę, tak leasing zwiększa możliwości np. w przypadku zakupu samochodu. I to nie tylko w przypadku firm – leasing dla osób prywatnych także jest już dostępny.

KOGO STAĆ NA LEASING?

Jeśli obawiasz się, że twoje wyniki finansowe są zbyt słabe, aby pozwolić sobie na skorzystanie z leasingu to… najpewniej jesteś w błędzie. Leasing, np. leasing auta osobowego nie jest zarezerwowany tylko dla największych rekinów biznesu ani dla najlepiej zarabiających. Jakie są zatem wymogi finansowe? To wszystko można łatwo sprawdzić bez wychodzenia z domu. Pomocne będzie narzędzie – kalkulator leasingu. Z jego pomocą wyliczysz np. wysokość przyszłych rat. Przekonasz się, czy taki rodzaj finansowania jest dla ciebie.

LEASING, ALE NA CO?

Cel leasingu – to jedna z kwestii, która budzi niemało wątpliwości potencjalnych leasingobiorców. Wbrew pozorom, oferta jest bardzo szeroka. W grę wchodzi nie tylko finansowanie zakupu samochodów, ale także maszyn, komputerów czy oprogramowania.

Zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych, popularnością cieszy się  leasing samochodu osobowego. Przy minimalnych nakładach, ograniczonych formalnościach i niskich kosztach można wyjechać wymarzonym autem. Co więcej – decydując się na taką formę finansowania, możemy śmielej dobierać dodatki i wyposażenie dodatkowe pojazdu. W końcu – ostateczna cena nie ma wtedy aż takiego znaczenia, a liczy się wysokość miesięcznej raty. Warto wiedzieć, że wybierając auto nie musimy ograniczać się tylko do samochodów nowych, z salonu. Ciekawą alternatywą może być leasing samochodów osobowych używanych.  To pozwala popuścić wodze fantazji i wybierać spośród setek modeli aut na rynku wtórnym.

GDZIE TKWI HACZYK?

Odpowiedź jest prosta: nigdzie! Płacąc raty leasingowe płaci się także prowizję, pobieraną przez leasingodawcę. Ale to niewielki koszt, w porównaniu do korzyści, które zyskujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here