Jak wybrać powierzchnię pod biuro?

Wybór odpowiedniego lokalu na biuro firmowe nie jest prostym zadaniem. Bez względu na to, czy jesteśmy zainteresowani zakupem, czy wynajmem. Bardzo często decyzja o punkcie stacjonarnym decyduje o biznesowym być albo nie być. Dlatego musi być dokładnie przemyślana i poprzedzona wnikliwą analizą rynku.

Nie za duży kompromis

Możliwe, że istnieją idealne biura do wynajęcia czy pod zakup. Najczęściej mamy do czynienia z takimi lokalami, które odpowiadają nam mniej lub bardziej. Jeśli chcemy sobie oszczędzić dodatkowego szukania często decydujemy się na ofertę, którą i tak musimy zmodyfikować do naszych potrzeb. Idziemy na kompromis w kwestii ceny, metrażu, położenia czy też standardu. Decyzja o lokalizacji to niewdzięczne zadanie, które podejmuje zarząd i właściciel, czyli najbardziej decyzyjne osoby w firmie. Warto do końca pilnować priorytetów, ewentualnie odpuszczając w zagadnieniach mających mniejsze znaczenie. Absolutnie nie powinno się podpisywać umowy w sprawie lokalu, co do którego mamy zastrzeżenia w temacie bezpieczeństwa. Podczas, gdy można nałożyć na dodatkowy monitoring, najemca nie ma możliwości ingerowania w stan techniczny budynku. Dlatego musi być on bez zarzutu.

Najważniejsze położenie

Biura do wynajęcia mogą się znajdować w dowolnej części miasta. Lokale bywają usytuowane w centrum, na obrzeżach, na osiedlu, w strefie strzeżonej lub też w domku jednorodzinnym. Oferta, którą ostatecznie wybierzemy musi odpowiadać naszym potrzebom. Nie ma sensu inwestowania w całe piętro domu, gdy do prowadzenia biura wystarczą dwa pomieszczenia. Jeśli nasza działalność ulegnie poszerzeniu, wówczas można pomyśleć o bardziej reprezentacyjnej siedzibie. Dla małego i średniego biznesu generowanie kosztów ponad miarę nie brzmi sensownie. To jednak błąd, który wielu najemców popełnia już na starcie. Nie zawsze biuro musi znajdować się w ścisłym centrum miasta. Lokal, położony na uboczu również ma swój urok. W cichej i zielonej okolicy idealnie sytuują się wszelkiego typu gabinety odnowy, ale również biura, w których klienci załatwiają swoje transakcje. Lokalizacja powinna być prosta dla wszystkich zainteresowanych. Kluczenie po dzielnicy skutecznie odstraszy od nas wielu potencjalnych klientów.

Warunki i infrastruktura

Nawet najlepsza lokalizacja niewiele pomoże, jeśli upatrzony lokal będzie pozostawiał wiele do życzenia pod względem wyglądu. Biuro jest miejscem, w którym klient po raz pierwszy ma kontakt z konkretną firmą. Dlatego tak ważne jest, aby wyglądało estetycznie i czysto. Wyposażenie biura to spore koszty, warto skalkulować, czy opłacalne będzie również prowadzenie prac remontowych lub wykończeniowych. Nowoczesny lokal musi posiadać odpowiednią infrastrukturę. To okablowanie teleinformatyczne, linie telefoniczne, jak również dostęp do szybkiego Internetu. Gdy brakuje którejś z wymienionych usług należy dopytać, jakie będą koszty odpowiedniego przystosowania lokalu. Pod hasłem infrastruktury kryje się również wygodna toaleta i pomieszczenia socjalne, w których można podpiąć podstawowe urządzenia kuchenne. Budynek, który posiada cztery piętra musi być również wyposażony w windę.

Biura do wynajęcia powinny być dostępne dla każdego klienta czy interesanta, również niepełnosprawnego. Miłym ukłonem dla tej kategorii osób będą dodatkowe udogodnienia w postaci na przykład podjazdu przy wyższych progach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here