karta kredytowa
Fot. Pexels.com

Karta kredytowa bywa bardzo przydatnym narzędziem. W Polsce nie jest tak popularnym narzędziem płatniczym jak w krajach zachodnich. Jednak daje się zauważyć, że z roku na rok zapotrzebowanie na naszym rynku jest coraz większe na ten produkt bankowy. Przed decyzją na założenie karty kredytowej warto sprawdzić na jakich zasadach funkcjonuje oraz jakie jest ryzyko jej posiadania i czy w ogóle występuje ryzyko.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/jak-dziala-karta-kredytowa/

Czym jest karta kredytowa?

Sposób działania karty kredytowej jest bardzo podobny do karty płatniczej. Bank wydając taką kartę ustawia razem z klientem limit transakcji i nie ma możliwości przekroczenia tej kwoty.

Maksymalna kwota jaką można wydać jest zależna od zdolności kredytowej. Procedura wygląda nieco podobnie do wniosku kredytowego. Bank sprawdza wysokość zarobków, liczbę domowników, a także miesięczne koszty utrzymania.

Karta kredytowa, a debetowa – różnice

Główną różnicą pomiędzy tymi rodzajami kart jest fakt, że na karcie debetowej wydaje się pieniądze, które już się posiada na koncie. W przypadku karty kredytowej transakcje odbywają się na podstawie kredytu, który później należy zwrócić do banku. Maksymalna kwota jaką można pożyczyć od banku to wcześniej wspomniany limit karty.

Karta kredytowa – czy warto?

Główną korzyścią z posiadania karty kredytowej jest budowanie historii kredytowej, a ta jest niezwykle przydatna przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny. Dodatkowymi korzyściami jest posiadanie stałego limitu na nagłe przypadki. Posiadając limit na karcie możemy sięgnąć po dodatkową gotówkę nie składając dodatkowych wniosków.

Niektóre banki oferują także różnego rodzaju benefity. Mogą to być bilety do kina, zwrot części środków, a także różnego rodzaju zniżki czy promocje, także do innych instytucji. Warto sprawdzić co oferuje Twój bank.

 

Uzyskanie dodatkowej gotówki w szybki i łatwy sposób to zdecydowanie jeden z największych benefitów tego rozwiązania. Dobrze zarządzana karta kredytowa nie wprowadzi nas w długi, a przy okazji możemy uzyskać kilka dodatkowych benefitów.

Zobacz też: http://adprom.pl/co-wiedziec-zakladajac-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here