Kiedy warto wybrać używane wózki widłowe?

Wózki widłowe to jedne z najważniejszych pojazdów w logistyce magazynowej. Zajmują centralne miejsce we flocie pojazdów w niemal wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych, fabrykach, magazynach czy centrach dystrybucyjnych na całym świecie. Czytaj dalej, jeśli interesują Cię używane wózki widłowe.

Wózki widłowe używane to doskonały sposób dla przedsiębiorstw, które poszukują tańszej alternatywy dla stosunkowo drogich wózków widłowych wprost od producentów. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, którymi należy kierować się w trakcie zakupu używanych wózków widłowych.

Co warto wiedzieć przed zakupem wózków widłowych?

Używane wózki widłowe to doskonały sposób na zaoszczędzenie sporych środków finansowych przy zakupie całej floty wózków widłowych. Nowe wózki widłowe prosto z fabryki, są pojazdami o stosunkowo wysokich cenach. Koszt zakupu wózka widłowego o skromnych parametrach, który raczej nie poradzi sobie z ładunkami dużych gabarytach, kosztuje co najmniej 60 tysięcy złotych. W przypadku bardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów należy liczyć się z koniecznością wydania co najmniej 100 tysięcy złotych.

Łatwo wyliczyć, że do zakupu 10 wózków widłowych o dobrych parametrach i od sprawdzonych producentów, konieczne jest przeznaczenie ponad miliona złotych. Nie każde przedsiębiorstwo stać na tak olbrzymi wydatek, lecz nie oznacza to, że nie może pozwolić sobie na posiadanie wózków widłowych.

Z pomocą przychodzą wtedy używane wózki widłowe, które bardzo często nie ustępują niczym swoim odpowiednikom z pierwszej ręki. Dzięki temu można zakupić flotę maszyn, wyróżniających się wysokimi parametrami, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu sporej ilości gotówki. Jeśli masz na oku konkretne pojazdy, to przed ich zakupem sprawdź koniecznie jeden podstawowy parametr.

Jest nim liczba przepracowanych motogodzin. To odpowiednik przebiegu w przypadku samochodów osobowych. Motogodziny informują o ilości przepracowanych przez konkretny egzemplarz wózka widłowego godzin pracy. Niewielka ilość motogodzin może stanowić duży atut, lecz najczęściej wraz z niewielkim przebiegów, idzie duża cena.

Z drugiej strony, nie warto kupować najtańszych oraz pierwszych lepszych pojazdów, ponieważ bardzo często są to mocno wysłużone wózki widłowe. Najczęściej nie jest znana historia konkretnego pojazdu, dlatego nie warto wybierać pozornej okazji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here