Hurtownia artykułów spożywczych – czy tylko przechowalnia?

Słowo hurtownia kojarzy się popularnie z magazynem, w którym przechowywane są rzeczy, które dopiero później trafią na ten rynek konsumencki, z którego korzystają prywatni nabywcy. Na dobrą sprawę w tej sytuacji zasadnicze sprawy się nie zmieniły: hurtownia to miejsce, zazwyczaj ogromna hala, do której trafiają dobra pozyskane od producentów, a czekające na kontakt z konsumentami.

Ten kontakt zwykle następuje w innym punkcie handlowym, do którego produkty trafią dzięki uważnie zaplanowanej dystrybucji. Jednak jest pewien drobiazg, który w ostatnich latach ulega pewnym zmianom – bo to właśnie hurtownia może być miejscem, w którym zjawią się konsumenci.

Hurtownia artykułów spożywczych może pełnić rolę sklepu

System, oparty na zgodnym współdziałaniu trzech standardowych elementów, niekiedy pomija jeden z nich. Jest w tym pewna zasługa obecnych czasów, w których sklepy stacjonarne zaczyna się traktować jak przeżytek, a na porządku dziennym jest korzystanie z e-commerce, czyli usługi, w ramach której zamawia się produkty przechowywane właśnie w hurtowniach.

Przybywa bowiem hurtowni, które rezygnują z nawiązywania kontaktów biznesowych z innymi punktami handlowymi – i zamiast tego zwracają się już bezpośrednio do klientów. Ich kartą przetargową są wówczas często niskie ceny, konkurencyjne dla tych, które proponują sklepy. Co ciekawe, na taki krok decydują się często hurtownie skupujące żywność.

Hurtownia artykułów spożywczych to miejsce które coraz częściej otwiera drzwi przed konsumentami. W pewnym stopniu ma na to wpływ właśnie rodzaj sprzedawanych dóbr: produkty żywnościowe bardzo często kupuje się w sporych ilościach, ponieważ na bieżąco trzeba uzupełniać ich zapasy, żeby móc swobodnie zaspokajać podstawowe potrzeby rodziny.

Towar prosto od producenta, w sporych ilościach i bardzo przystępnej cenie – argumenty, którym nie sposób się oprzeć, a można dodać do nich jeszcze wspomnianą możliwość kupienia wybranych dóbr przez Internet. Mimo oferowania niskich cen, hurtownia żywności wcale nie musi obawiać się o to, że prowadzony w ten sposób interes okaże się stratny. Mając w asortymencie dobry towar i oddając go za cenę niższą, niż ta w supermarketach, można skutecznie przywiązać do swojej hurtowni wianuszek wiernych klientów.

Więcej o dystrybucji spożywczej przeczytasz tutaj: http://www.sobikdystrybucja.pl/ .

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here