Przed wyjazdem na urlop zadbaj o ubezpieczenie

Wakacje to czas, kiedy wspólnie z rodziną możemy odpocząć od codziennej pracy i innych zobowiązań. Zanim jednak wybierzemy się na urlop, warto pomyśleć o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Szeroki pakiet pomocniczy może okazać się szczególnie przydatny dla osób, planujących egzotyczną podróż.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Świadczenie zawierane jest między klientem, a konkretną firmą przed wyjazdem za granicę. Ubezpieczenie służy zaspokojeniu potrzeb finansowych, powstałych z trakcie podejmowania różnorodnych aktywności w obszarze rekreacji i turystki. Rodzaj pakietu warto dobrać do indywidualnych preferencji, korzystając ze strony internetowej https://viennalife.pl/ (https://viennalife.pl/).

Elementy ubezpieczenia

Polisa wakacyjna może dotyczyć różnorodnych obszarów. W jej obrębie wyróżnia się:

  • ubezpieczenie assistance, obejmujące pomoc telefoniczną w przypadku lokalizacji najlepszej placówki medycznej za granicą, usługi tłumacza, prawną ochronę w kwestiach sądowych i egzekucyjnych oraz wsparcie organizacyjne w obrębie codziennych czynności
  • świadczenie, obejmujące wszelkie koszty leczenia (w przypadku nagłej choroby lub urazu)
  • odszkodowanie wypadkowe
  • pakiet odpowiedzialności cywilnej, zapewniający bezpieczeństwo na wypadek szkód, które ubezpieczona jednostka wyrządziła innym ludziom, powodując w ten sposób trwały uszczerbek na zdrowiu tych osób
  • ubezpieczenie bagażu (na wypadek kradzieży lub włamania)
  • odszkodowanie w przypadku odwołania lub opóźnienia podróży lotniczej

Polisa turystyczna zapewnia również zwrot pieniędzy w przypadku konieczności organizacji transportu medycznego do kraju. NFZ, obsługujący karty EKUZ zaleca wykup ubezpieczenia przed planowanym wyjazdem za granicę. To duże ułatwienie zarówno dla klienta, jak i organów krajów. Trzeba pamiętać, że nie każda obsługa medyczna jest darmowa. Co więcej, leczenie urazów powypadkowych może być obciążone dodatkowymi opłatami. Warto zatem zainwestować pieniądze, by zapewnić spokojny i bezpieczny wypoczynek sobie i bliskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here