Podatki marynarskie - konsultacja prawnicza

Podatki marynarskie to dość kontrowersyjny temat, nie tylko u samych zainteresowanych tą kwestią, ale również wśród prawników specjalizujących się w tych zagadnieniach. Co należy więc wiedzieć o rozliczaniu podatków przez marynarzy? Gdzie szukać pomocy? Ile kosztuje pomoc w tych kwestiach? Poniżej kilka cennych wskazówek.

1. Kancelaria radcowska

Marynarze w kwestii rozliczania podatków najczęściej wybierają te kancelarie, w których radcowie specjalizują się w skomplikowanych sprawach dotyczących rozliczania podatków przez tą grupę osób. Porady prawne mają na celu rozjaśnić marynarzom wszystkie wątpliwości, które wynikają z braku jednoznacznej regulacji dotyczącej opodatkowania tej grupy osób.

2. Pomoc

Radca prawny, któremu zostaje zlecona sprawa podatków marynarskich zajmuje się między innymi: rozliczaniem podatków samych marynarzy, rozliczaniem podatkowych rodzin marynarzy, reprezentację przed organami podatkowymi, zarówno tu w Polsce, jak i za granicą, aktualizowanie wiedzy samych zainteresowanych w dziedzinie podatków i zmian, które mają być wprowadzone. Bardzo popularne w ostatnim czasie są również szkolenia, w których sami zainteresowani chętnie biorą udział, gdyż mogą na nich rozwiązać kwestie sporne oraz zweryfikować swoją wiedzę w tej dziedzinie.

3. Dlaczego marynarzom potrzebna jest pomoc?

W ostatnich kilku latach Urzędy Skarbowe poinformowały, iż wielu marynarzy w ogóle nie rozlicza się z podatków. Być może wynika to z ich niewiedzy lub błędnego przekonania o miejscu rozliczenia. Niektórzy marynarze bowiem rozliczają się tylko i wyłącznie w kraju, z którego pochodzi ich bandera (zagranicą), jeszcze inni tylko i wyłącznie tu w Polsce. Przepisy jednak wskazują, iż nie do końca każda z tych form jest właściwa.

4. Koszty

Konsultacja u doświadczonego radcy prawnego w kwestii podatków marynarskich to koszt około 250 zł (radcaprawny-trojmiasto.pl). Jest to nie wielka kwota w porównaniu z konsekwencjami jakie mogą czekać osoby, które w ogóle nie podejmują prób rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Radca może również samodzielnie rozliczyć taką osobę – wystarczy na spotkanie z nim przynieść wszystkie niezbędne dokumenty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here