Zalety wynikające z korzystania z kart kredytowych

Rozróżnienie kart kredytowej od debetowej

Karta kredytowa oraz karta debetowa są mylone bardzo często. Zatem przyda nam się na samym początku ich rozróżnienie. Musimy wiedzieć, że karta debetowa służy wyłącznie do wydawania naszych pieniędzy. Są to pieniądze dostępne na naszym osobistym koncie. Dzięki kredytowej karcie mamy możliwość korzystania ze środków banku w graniach limitu przyznanego. Jeśli zdążymy spłacić swoje zadłużenie w bezodsetkowym okresie, to jest ono darmowe. Poza tym otrzymanie karty kredytowej jest nieco bardziej skomplikowane. Musimy złożyć stosowny wniosek, a do niego załączyć dochodowe dokumenty. Na ich podstawie bank wyliczy naszą zdolność kredytową oraz ustali limit środków. Uważam, że zostało to logicznie i prosto wytłumaczone. Teraz możemy rozpocząć omawianie zalet korzystania z kart kredytowych.

Podróżowanie bez problemów i szybkie zakupy

Dzięki karcie kredytowej możemy bez problemu rezerwować wygodnie nie tylko loty, ale także hotele czy też samochody. Jest to szczególnie ważne przy planowaniu zagranicznego urlopu. W wielu miejscach nie mamy po prostu żadnej innej możliwości. Wiąże się to z tym, że nasze dane z kredytowej karty są zabezpieczone dla tak zwanego usługodawcy. Nawet gdy zrezygnujemy z rezerwacji, to on może pobrać swoją należność. W dzisiejszych czasach większość zakupów dokonujemy w sieci. Dzięki temu zakupy można robić wygodnie jak i także szybko. Mniej przyjemnie jest jednak, gdy zobowiązani jesteśmy do wpisywania swoich danych, przekopiowania danych sklepu, oczekiwania na kod SMS, wpisywania go oraz dopiero móc zapłacić. Płatność kredytową kartą wyłącznie sprowadza się do wpisania takich danych jak: imię, nazwisko, numer karty.

Zabezpieczenie przed kradzieżą oraz dodatkowe pieniądze

Wielu użytkowników kart kredytowych (w tym także ja) obawia się, że płacenie kartką kredytową jest łatwe nie tylko dla nas samych, ale także dla złodziei Okazuje się, że nie do końca. Istnieją przecież odpowiedni zabezpieczenia. Większość kart ma zbliżeniową funkcję, ale bez konieczności wpisania PIN-u wykonać można jedynie transakcję do 50 złotych. Bardzo przydatna okaże się usługa o nazwie chargeback. Usługa ta umożliwia cofnięcie środków, które zostały wydane przy pomocy karty. Dzięki temu właśnie, gdy ktoś naszą kartę ukradnie i dokona zakupu, to mnie musimy składać reklamacji. Wystarczy zgłosić się do banku i wypełnić reklamacyjny formularz. Po weryfikacji odzyskujemy pieniądze nam skradzione. Karta kredytowa świetnie się także sprawdza na wypadek wydatków niespodziewanych. Kiedy nam się zepsuje samochód czy też piekarnik, to nie musimy brać kredytu gotówkowego. Od ręki zapłacimy swoją kartą kredytową. Dzięki temu będziemy mogli naprawić daną usterkę. Spłacić zadłużenie może bezpośrednio po wypłacie. Każdy użytkownik powinien mieć wiedzę dotyczą kart kredytowych. Wiele cennych informacji znajdziemy na stronie https://cardina.pl/blog/jak-dziala-karta-kredytowa Osoba, która dotychczas nie była przekonana do posiadania własnej karty kredytowej, po przeczytaniu tych artykułów nie będzie miała absolutnie żadnych wątpliwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here